Щоб після зимового періоду швидко ввести в експлуатацію басейн та активно ним користуватися, важливо підготувати його до збереження в холодний період. Правильно проведена консервація басейну дозволить не витрачати кошти на ремонт весною, а відразу насолоджуватися відпочинком.
Підготовку басейну (його очищення та консервацію) проводять восени до настання заморозків. Краще всього робити це в першій половині жовтня.
Зазвичай, процес підготовки конструкції до зими буде відрізнятися в залежності від типу басейну. Так, збірні або надувні варіанти очистити та підготувати просто. Очищення та просушування поверхні відбувається після того, як буде повністю злита вода. Також обов’язково знімається все встановлене обладнання, яке варто промити та просушити. Каркас басейну перенести в приміщення, де температура не підіймається вище 0°С. Набагато складнішою буде підготовка басейну стаціонарного типу.
Стаціонарні басейни: особливості очищення та підготовки до зими
Готуючись до процесу підготовки чаші до консервації, варто провести процедури в такій послідовності.
- Обробка води в басейні та очищення стінок. З допомогою спеціальних пристроїв спочатку збирається сміття з поверхні води. Провести очищення стінок басейну, використовуючи спеціальний пилосос, щітки. Часто проводиться і шокова обробка води з додаванням спеціальних засобів. Але перед процедурою варто виміряти рівень ph, щоб правильно підібрати препарат для очищення води та його кількість. Для отримання показників можна провести тестування - крапельним, цифровим або таблетковим способом. Врахувати, що оптимальним вважається показник 7,2-7,6.
Купити необхідну хімію для басейну можна на сайті Waterline. Додавши спеціальні очищаючі засоби до води, краще на 7-8 годин виключити системи фільтрації. Після очищення води додати до неї засіб, який перешкоджатиме розмноженню бактерій в басейні.
Врахувати, що при очищенні басейну та його підготовці до зими з дозатора повинні бути видалені всі хімічні засоби, система фільтрації також промивається чистою водою.
- Зняття обладнання, яке можна демонтувати на зиму. Таке обладнання також повинно бути ретельно промите та просушене. На збереження помістити виключно в сухе приміщення, яке отоплюється. Після того, як в басейні буде знижений рівень води, демонтажу піддаються також фільтри та насоси. Всі отвори повинні бути загерметизовані. Обов’язковій консервації повинні піддаватися насоси, протитечії, системи для прогріву води, дозатори засобів та фільтрації води.
Застосовуючи злив, провести зменшення рівня води в басейні до рівня 10 см нижче розміщення форсунок, які після цього ретельно герметизуються.
- Після проведення різних видів обробки та очищення води варто накрити чашу. Практично в кожному випадку повинні бути встановлені спеціальні компенсатори (краще віддати перевагу професійним варіантам, а не зробленим самостійно). Матеріал для накриття обирається в залежності від типу конструкції. Компенсатори не рекомендують фіксувати металічними елементами, оскільки на них швидко проявляються сліди корозії. Накриття потрібне для збереження зовнішнього виду чаші та для захисту від впливу погодних факторів. Важливо, щоб воно взимку витримувало тиск снігового покриву.