Баня – це не лише місце для здійснення гігієнічних процедур, а й відмінна можливість оздоровитися та відпочити. Сьогодні бані облаштовують у СПА-комплексах, готелях, на територіях приватних ділянок. Однією з основних складових банного комплексу є купель. Вона відіграє роль штучної водойми, в яку відпочивальники занурюються після розпарення. Варто зазначити, що купель для бані потребує регулярного догляду, адже ємність знаходиться в місці сприятливому до розмноження бактерій та інших шкідливих мікроорганізмів.
Регулярний догляд – основа чистої купелі
Лише чиста, доглянута купель для бані здатна принести відпочивальникам повне задоволення та користь. Існує декілька моментів, на які потрібен зважати власник банного комплексу.
- Як правило, купель для бані наповнюють з доступного джерела. Це може бути водогін, колодязь, річка, озеро чи інша водойма. У будь-якому випадку, вода містить шкідливі мікроорганізми, що можуть нанести шкоду відпочивальникам.
-
Баня – це місце, для якого характерним є підвищена температура. Тепло та волога створюють сприятливі умови для розвитку патогенних мікроорганізмів, грибків та водоростей.
- Купелю користується велика кількість людей. На їхніх тілах у воду потрапляють часточки шкіри, піт, косметичні засоби тощо.
Звичайно, воду в купелі для бані потрібно замінювати, проте це питання не вирішить. На допомогу власникам бані прийде спеціальна хімія.
Які засоби допоможуть у догляді за купелю
Перш ніж додавати у воду будь-які препарати, треба обов’язково перевірити рівень кислотно-лужного балансу. Для вимірювання рівня pH можна використовувати спеціальні тестери, що продаються в інтернет-магазині WaterLine, - пропонуються двокомпонентні тестери, таблеткові, крапельні чи цифрові. Варто зазначити, що pH слід перевіряти обов’язково, адже якщо він не буде відповідати нормі (7.2-7.6 одиниць), це позначиться на ефективності спеціальної хімії, комфорті та безпеці відпочивальників.
Що стосується безпосередньо препаратів спеціальної хімії, то підтримувати чистоту купелі для бані допоможуть:
- Дезінфікуючі засоби. Це можуть бути препарати на основі хлору, або активного кисню чи брому. Хлормісткі препарати мають досить специфічний запах, проте їм властиві висока ефективність та доступна ціна. Фахівці радять мати два типи хлормістких препаратів: для шокової обробки та регулярної. Засоби на основі кисню та брому не менш дієві, проте коштують на порядок вище.
-
Альгіциди. Як не дивно, проте купель для бані є найсприятливішим місцем для росту водоростей. Альгіциди допоможуть попередити розвиток зелених шкідників, або стануть у нагоді, якщо ті з’являться у ємності.
- Коагулянти. Тепло, вологість та висока завантаженість часто призводять до помутніння води в купелі для бані. Можливість швидко замінити рідину та провести якісну водопідготовку є не завжди. У цьому випадку в нагоді стануть коагулянти та флокулянти. Вони збирають найдрібніші часточки бруду зібрати у великі пластівці, що легко видалити.
Повертаючись до рівня кислотно-лужного балансу, треба сказати, що потрібно обзавестися препаратами для регулювання pH. Це засоби типу pH-плюс та pH-мінус. Вони допоможуть вирівняти рівень кислотно-лужного балансу.
Окрім цього варто подбати про збереження ємності. Впоратися з цим питанням допоможуть засоби для виведення металів та кальцію. Вони запобігають утворенню накипу та видаляють осад, який з’являється на покритті купелі, обладнанні та інших конструкціях.
Зберегти купель для бані в чистоті також дасть можливість спеціальне накриття. Найефективнішим та найдоступнішим тентом стане солярна плівка. Її підбирають відповідно до розмірів ємності. Накриття радять використовувати у часи простою банного комплексу.