Як правило, у нашій кліматичній зоні експлуатація відкритих басейнів триває до середини жовтня. Проте вже з початком осіннього сезону до прибирання гідроспоруди треба поставитися більш уважно, адже погода починає змінюватися. Збільшується кількість опадів, спостерігається коливання температури, осипається листя. Зважаючи на це, господарям басейнів не слід розслаблятися, навіть навпаки, доглядати за басейном треба уважніше.
Варто зазначити, що як і в попередні періоди, прибирання басейну має складатися з двох етапів очищення: механічного та хімічного. Дотримуючись цього алгоритму, вдасться швидко видалити листя та бруд, які потрапляють до резервуару восени
Механічне очищення басейну
Механічне прибирання є дуже важливим для підтримки відповідного санітарно-гігієнічного стану та безпечності гідроспоруди. Фахівці радять проводити його кожні 1-2 дні. Механічне очищення передбачає видалення листя, пилу, бруду, сторонніх речей, очищення стінок та дна резервуару. Зробити механічне прибирання ефективним та якісним допоможе набір спеціальних аксесуарів і пристроїв:
- Сачки. Цей аксесуар дає можливість зібрати з поверхні та товщі водного середовища сміття, яке потрапило ззовні.
-
Щітки. Дають можливість очистити дно, кути та стінки басейну від бруду, вапняного нальоту та інших відкладень.
- Телескопічні штанги. Без цього аксесуару не обійтись під час прибирання великих та глибоких басейнів. На штангу кріпляться щітки, скребки, сачки та ручні пилососи.
-
Шланги. За допомогою цього аксесуару підключають до системи водопостачання підводні пилососи.
- Пилососи. Ці пристрої набирають усе більшої популярності, адже допомагають зекономити час та підвищити ефективність очищення чаші. Сучасні виробники пропонують бюджетні ручні пилососи, та більш дороговартісні – роботизовані.
Підготуватися до осіннього прибирання басейну власникам гідроспоруд допоможе інтернет-магазин WaterLine. Наші клієнти зможуть придбати продукцію різних виробників, зокрема тих, що вже заслужили повагу та довіру у досвідчених власників. Це Kokido, Watertech Pool Blaster, Wybotics, Hayward, Aquabot
Хімічне очищення басейну
Яким би ретельним та якісним не було осіннє прибирання басейну, воно так само потребуватиме застосування спеціальної хімії. Адже впоратися з шкідливими мікроорганізмами, бактеріями, грибками, найдрібнішим сміттям без неї неможливо.
Тож, восени власникам басейнів обов’язково слід тримати під рукою наступні засоби:
- Тестери для вимірювання pH. Відомо, що рівень кислотно-лужного балансу прямо впливає на роботу спеціальної хімії та комфорт відпочивальників.
- Дезінфікуючі засоби. Знезараження води – це обов’язкова умова безпечного басейну. Проводити його можна за допомогою різних засобів. Найбільш ефективними та доступними є хлормісткі препарати. Можна використовувати й засоби на основі активного кисню.
- Альгіциди. Не зважаючи на деяке пониження температури повітря восени, ризик цвітіння водоростей залишається високим. Альгіциди допоможуть попередити цей процес, або зупинити його.
- Коагулянти. Листя, тривалі осінні дощі та інші фактори досить часто призводять до помутніння води. Коагулянти вирішать проблему. Скористатись можна, наприклад, препаратами від Aquadoctor (Superflck у картушах чи FL у порошковому вигляді) або ж засобом від бренду Crystal Pool Floc Ultra у гранулах.
Фахівці також радять тримати під рукою в осінній період препарати для регулювання рівня pH. Це засоби типу pH-плюс чи pH-мінус, які відповідно дадуть змогу знизити кислотно-лужний баланс чи навпаки підвищити. Препарати пропонують виробники Aquadoctor, Crystal Pool та інші, які широко представлені на сторінці інтернет-магазину WaterLine.