Купелі, що встановлюються в лазнях і саунах потребують регулярного та ретельного догляду. Це обумовлено специфікою експлуатації таких ємностей, а саме підвищеною вологістю, теплом, великою кількістю відвідувачів.
Доведено, що відпочинок в лазнях і саунах позитивно впливає не лише на фізичний стан людини, а й на психологічний. Він допомагає розслабитися та побороти депресію. Проте, корисною купель в сауні буде лише за однієї умови, а саме, дотримання санітарно-гігієнічних норм у самому приміщенні та безпосередньо у купелі для лазні та сауни.
Як доглядати за купелю в лазні та сауні
Купель для лазні та сауни використовується для занурення відпочивальників після розпарення. Зважаючи на це, ємність має бути максимально чистою, як і вода в ній. Фахівці наголошують на тому, що догляд за купелю має складатися з наступних етапів:
-
регулярного очищення поверхонь;
-
контролю якості води;
-
ретельної водопідготовки.
Зважаючи на вищевикладене, власникам лазень та саун слід обзавестися набором певних аксесуарів і засобів. Серед них мають бути: скребки та щітки для очищення поверхонь чаші, водний пилосос і сачок, спеціальна хімія для підтримання чистоти та безпечності водного середовища, тестери для контролю за хімічними показниками води.
Алгоритм очищення води в купелі
Алгоритм очищення води в купелі для лазні та сауни складається з декількох етапів, а саме:
- Перед тим, як наповнити ємність, її потрібно обробити препаратом проти водоростей. Такі засоби мають назву альгіциди. Вони випускаються різними виробниками. Серед найбільш відомих Aquadoctor та Crystal Pool. Альгіцили мають антигрибкову та бактерицидну дію, що дає можливість попередити розвиток водоростей ще на споровому рівні. Варто зазначити, що купель для лазні та сауни є ідеальним середовищем для розвитку зелених шкідників, адже у ній створюють найоптимальніші для цього умови: світло, тепло та високий рівень вологості.
- На другому етапі, після наповнення купелі для лазні та сауни водою, слід виміряти рівень pH (кислотно-лужний баланс). Для цього варто придбати в інтернет-магазині WaterLine спеціальні тестери. Оптимальним вважається показник, який дорівнює 7.2-7.6 одиниць. У протилежному випадку рівень pH потрібно коригувати. Зробити це можна за допомогою спеціальних препаратів pH-плюс чи pH-мінус. Контролювати рівень кислотно-лужного балансу потрібно обов’язково, адже від нього залежить стан ємності та обладнання, комфорт і здоров’я відпочивальників, ефективність інших засобів, які застосовуються для підтримки чистоти води.
- Дезінфекція. Це обов’язковий етап обробки води, який може проводитися за допомогою хлормістких засобів, або препаратів на основі активного кисню. Найчастіше використовують саме засоби на базі хлору, адже вони не лише найефективніші, а й найдоступніші. Дезінфекція включає шокове хлорування, яке передбачає внесення ударної дози хлору на початку використання купелі для лазні чи сауни, та регулярне. Це дає можливість знешкодити патогенні мікроорганізми, бактерії, грибки, віруси.
- Внесення альгіцидів. Відбувається після хлорування. Слід зазначити, що дезінфектор та альгіцид працюють в комплексі, тому додавати один препарат без іншого немає сенсу. Альгіциди вносять, як для попередження росту водоростей, так і для боротьби з ними. Робити це рекомендується щотижнево з розрахунку 20мг/куб, якщо інше дозування не передбачено виробником.
Коагуляцію води проводять за потреби, коли вода у купелі для лазні чи сауни стала мутною. Коагулянти та флокулянти дають можливість об’єднати найдрібніші частинки сміття у великі пластівці, які можна видалити за допомогою фільтру або водного пилососу. На період простою купель в лазні чи сауні рекомендується накривати спеціальним тентом. Це може бути солярна плівка або інший вид накриття, яке допоможе зберегти воду та ємність в чистоті.