Купель композитна для лазні та сауни – секрети догляду

Лазня та сауна – це один з найпопулярніших видів релаксу для багатьох українців. За можливості, такі місця відпочинку облаштовують на загородних ділянках, в СПА, готелях і комплексах. Однією з основних складових лазні та сауни є купель. У неї занурюються відпочивальники після розпарення. Вважається, що це призводить до покращення фізичного та психічного здоров’я, відмінно лікує депресію.
Проте, про корисні якості сауни чи лазні можна говорити лише в тому випадку, коли місце відпочинку відповідає всім санітарно-гігієнічним нормам. У протилежному - власному здоров’ю можна скоріше зашкодити, аніж принести користь. Про те, як доглядати за купелю, поговоримо далі.
Основні етапи догляду за композитною купелю
За дуже широкого вибору купелей (дерев’яні, пластикові, металеві), власники лазень та саун досить часто зупиняються на композитних ємностях. Вони виготовляються з сучасних матеріалів, які поєднують скловолокно та смоли. Для композитної купелі для лазні та сауни характерними є висока міцність та довговічність, естетичний вигляд і легкість догляду. Якщо говорити про останній фактор, то він складається з декількох етапів:
-
регулярне очищення поверхонь;
-
контроль якості води;
-
ретельна водопідготовка.
Купель для лазні та сауни переважно знаходиться у закритому приміщенні або під навісом, тож піддається незначному впливу зовнішнього середовища. Проте, існує низка інших чинників, які можуть позначитися на чистоті води та чаші. Мова йде про підвищений рівень вологості, температури та велику кількість людей.
Набір засобів для догляду за купелю
Насправді, догляд за композитною купеллю для лазні та сауни не складний. Особливо, якщо у власника такого комплексу в арсеналі є набір певних аксесуарів і засобів для очищення. Він має складатися з:
-
скребків, щіток, сачка для очищення водної поверхні та дна, водного пилососу;
-
набору хімічних препаратів: дезінфектантів, альгіцидів, препаратів для коригування pH, коагулянтів;
Щодо застосування цього набору, то це має відбуватися наступним чином:
Перший етап. Ще до того, як заповнити купель для лазні чи сауни водою, ємність рекомендують обробити препаратом проти водоростей (альгіцидом). Засоби такого типу мають антигрибкову та бактерицидну дію, що дозволяє попередити розвиток водоростей. Для людей і чаші альгіциди абсолютно безпечні.
Другий етап. Наповнивши композитну купель водою, слід заміряти кислотно-лужний рівень (pH). Ідеальним показником вважається баланс у 7.2-7.6 одиниць. Якщо рівень перевищений або занижений рекомендується застосування препарату, який дозволяє відкоригувати показник. Це може бути Aquadoctor pH Plus, Crystal Pool pH Minus або інші.
Третій етап. На цьому етапі рекомендується провести шокове хлорування, що дасть можливість очистити воду від патогенних мікроорганізмів, бактерій, грибків ті спор водоростей. У процесі подальшої експлуатації варто використовувати хлор повільної дії, який допоможе підтримувати воду в безпечному для відпочивальників стані.
Четвертий етап. Передбачено внесення альгіциду. Такі препарати потрібно вносити щотижня з розрахунку 20 мл на кубометр води, якщо інше не встановлено інструкцією від виробника.
Що стосується коагулянтів, то їх у купелях для лазень та саун використовують за потреби, а саме, якщо вода у ємності стала каламутною. Досить часто водне середовище втрачає прозорість через дрібні часточки бруду та сміття. Коагулянти та флокулянти допомагають зібрати цей бруд у більш великі пластівці, які можна видалити фільтром або водним пилососом.
Не варто забувати і про регулярне очищення поверхонь та дна композитної купелі для лазні та сауни. У цій справі допоможуть спеціальні щітки та скребки, водний пилосос. Також у нагоді стануть спеціальні засоби для очищення від нальоту. Їх, як й інші препарати краще купувати в спеціалізованому інтернет-магазині WaterLine, який пропонує широкий асортимент спеціальної хімії за прийнятними цінами.