Важливість якісної вентиляції для басейну складно переоцінити. Цей момент безпосередньо впливає на комфорт відпочивальників та низку інших процесів, які відбуватимуться в приміщенні. Щоб відпочинок у басейні приваблював відвідувачів, або став улюбленим місцем проведення часу для родини, у приміщенні, де встановлений резервуар, потрібно дотримуватися технічних і санітарних норм.
Мікроклімат у басейні, вимоги
Про вентиляцію в приміщенні, де встановлюється басейн, потрібно подумати ще на етапі проєктування цього місця відпочинку. У цьому випадку слід взяти до уваги певні вимоги:
-
вологість повітря в приміщенні, де розташований басейн, не має перевищувати 60%;
-
температура повітря в приміщенні з басейном має бути вищою за температуру води мінімум на 20С;
-
повітрообмін повинен складати 80м3/год на одного відпочивальника.
Потрібно враховувати той факт, що коли у басейні немає людей, тепло та вологість з приміщення не зникають. Кількість вологи, звичайно дещо знижується (на 25-35%), проте навантаження на обладнання залишається.
Наслідки неякісної вентиляції в басейні
Постійну циркуляцію повітря у приміщенні, де встановлено басейн, потрібно підтримувати цілодобово. У протилежному випадку вологість може зрости до 80-85%, а це відповідно, загрожує наступними проблемами:
поява конденсату, що веде до виникнення грибка та руйнування конструкцій будівлі;
-
висока вологість призводить до відчуття задухи у відпочивальників, як наслідок до зниження рівня комфорту;
-
низька вологість викликає висихання слизових оболонок у людей і підвищує ризик респіраторних захворювань;
-
пошкодження допоміжного обладнання та устаткування, відшарування фарби, поява іржі.
Існує чимало можливостей організувати якісну та ефективну вентиляцію повітря в приміщенні басейну. Проте, навіть встановивши найдорожчу та найсучаснішу систему, усіх проблем, пов’язаних із вологістю, впливом навколишніх факторів і великою кількістю відпочивальників, вирішити не вдасться. У будь-якому випадку, треба приділити увагу налагодженню якісного та регулярного догляду за басейном, зокрема й водопідготовці
Як організувати якісну водопідготовку в басейні
Якісну водопідготовку забезпечити не складно. На сучасному ринку з’явилося чимало різноманітних засобів, які дають можливість цілодобово підтримувати чистоту резервуару та води в ньому. Проте, асортимент препаратів спеціальної хімії настільки широкий, що не складно й розгубитися.
Щодо основного набору сучасного власника, то він має складатися з:
- Дезінфікуючих засобів. Найдешевшим і найефективнішим варіантом, звісно, є хлормісткі препарати. Вони поділяються на два типи. Це засоби для шокової обробки, наприклад, швидкий хлор AquaDoctor C-60T або препарати пролонгованої дії, зокрема, Aquadoctor C-90T. Проте, якщо дозволяють фінанси, а також існує непереносимість хлору, можна скористатись засобами на основі активного кисню чи брому. Вони також є в лінійці таких відомих брендів, як Aquadoctor та Crystal Pool.
-
Альгіциди. Це препарати, що допомагають боротися з водоростями. Дехто з читачів може заперечити, мовляв, у закритих басейнах зелені шкідники не ростуть, проте це не так. Підвищена, вологість, тепло, світло, сміття, що потрапляє у воду, здатні створити сприятливу атмосферу для появи небажаної рослинності. У боротьбі з ними гарні результати показали такі препарати як AquaDoctor AC та Crystal Pool Algaecide Ultra Liquid.
- Коагулянти та флокулянти. Такі препарати стануть в нагоді коли вода помутніє. Це може бути спричинено неякісною роботою фільтраційної системи, великою кількістю відвідувачів, тими ж самими водоростями тощо. Як правило, вода стає каламутною через найдрібніші частинки сміття, які є невловимими для фільтрів. Внесення коагулянту дає можливість об’єднати часточки у великі шматки, які можна зібрати водними пилососом або фільтраційною системою. На допомогу прийдуть препарати Crystal Pool Floc Ultra Granules чи PG-F (Італія).
-
Тести для вимірювання pH. Загальновідомо, що кислотно-лужний баланс (pH) – це показник, що прямо впливає на стан і безпечність води, комфорт і здоров’я відпочивальників. Вимірювати pH фахівці рекомендують один-два рази на тиждень. Особливо за умов порушеної вентиляції.
- Препарати для коригування pH. Такі засоби дозволяють швидко відкоригувати кислотно-лужний баланс. Мова про препарати типу pH-плюс і pH-мінус. Вони є в асортименті багатьох виробників спеціальної хімії. Придбати їх можна в інтернет-магазині WaterLine.
Окрім препаратів спеціальної хімії, власникам басейнів стануть в нагоді шкребки, щітки для очищення поверхонь та ватерлінії. Чимало господарів вже обзавелися водними пилососами, які допомагають їм не лише чистити поверхні чаші, а й дають можливість фільтрувати воду. Таким чином, якщо забезпечити якісну вентиляцію в приміщенні басейну та подбати про правильність його догляду, можна створити комфортний і здоровий мікроклімат, корисний для людей.