Заняття в басейні для дітей – інформація для мам

Плавання – це один з найкорисніших видів спорту для дітей. Він допомагає зміцнити імунітет, сформувати фігуру та пропорційну поставу, знімає стрес, покращує роботу дихальної, серцево-судинної, кровоносної та нервової систем. Проте, перш ніж віддавати дитину на плавання, відповідальні батьки мають переконатися у чистоті та безпечності басейну. Відповідно, на плечі власників таких гідроспоруд лягає велика відповідальність.
Вимоги до дитячих басейнів
Дитячі басейни – це місце, де дитина має перебувати у повній безпеці та комфорті. Аби їх забезпечити, власник має дотримуватись наступних вимог:
- Глибина басейну. Для резервуару, в якому плавають діти молодшого дошкільного віку, глибина має відповідати показнику 0,6-1м. Для резервуарів, де займаються діти старшого дошкільного віку та молодших класів, цей показник відповідає 1-1,6м.
-
Оснащення. Дитячі басейни повинні мати зручні сходи, душові, роздягальні та фени для просушування волосся. Підлогу слід вкрити гумовими килимками, щоб уникнути травмування дітей.
- Мікроклімат. За нормами, у дитячих басейнах потрібно підтримувати температуру води на рівні +26-29 градусів. У роздягальнях та душових - +25-26С. Вологість в приміщенні, де знаходиться басейн для дітей, не повинна перевищувати 60%, а повітрообмін має складати 80м3/год.
Окрім того, фахівці говорять про те, що у басейні має бути обов’язково передбачена обхідна доріжка шириною, як мінімум 0.75м. Площа води під час занять на одну дитину має складати 3 м2. Окремі вимоги також висуваються до якості води, що важливо знати для мам.
Вимоги до якості води в дитячому басейні
Якість води в дитячому басейні – це один з основних чинників безпечного та комфортного перебування дітей у резервуарі. Якщо говорити про санітарно-гігієнічні норми, то вони наступні:
-
каламутність - не більше 1,5-2мг/л,
-
прозорість – не менше глибини чаші;
-
залишковий вільний хлор – 0,5 мг/л;
-
залишковий бром – 1,2 мг/л;
-
колі-титр води – не менше 100;
-
допустимий вміст аміаку – не вище 0,05мг/л;
-
окислюваність – не вище 4мг/л.
Для того, щоб підтримувати водне середовище у чистоті, фахівці радять використовувати спеціальну хімію для басейнів. Сучасні виробники пропонують великий асортимент засобів, які дадуть можливість витримати усі санітарно-гігієнічні норми. Все необхідне для обслуговування дитячого басейну можна придбати в інтернет-магазині WaterLine.
Зокрема, це можуть бути:
- Препарати для дезінфекції води. Перш за все це хлормісткі засоби, які дають можливість проводити шокову обробку води, а також здійснювати регулярну дезінфекцію. Деякі власники гідроспоруд стали проводити знезараження засобами на основі активного кисню чи брому. Такі препарати доровартісні, проте не мають специфічного запаху.
-
Засоби для профілактики водоростей. Це реагенти, які попереджують ріст та розвиток зелених шкідників. Без них не обійтися, адже у басейні створюється дуже сприятливий мікроклімат для росту водоростей (світло, тепло, вологість). Найефективнішим засобом від водоростей нині є альгіцид, який бореться з рослинністю ще на споровому рівні. Проте, варто пам’ятати, що такі препарати будуть діяти ефективно лише у комплексі з дезінфектором.
-
Препарати для контролю pH. Сюди можна віднести тестери для контролю кислотно-лужного балансу та засоби для коригування pH (pH-плюс і pH-мінус). Останні слід використовувати, коли показник pH нижче або вище рівня у 7.2-7.6 одиниць.
Окрім цього, для підтримання дитячого водного середовища у чистоті, можуть знадобитися препарати для боротьби з каламутністю (коагулянти та флокулянти), засоби для пом’якшення води, очищення поверхонь та ватерлінії, певні аксесуари для очищення. Варто пам’ятати, що купувати спеціальну хімію для басейнів треба лише в спеціалізованих магазинах, особливо коли це стосується дитячих гідроспоруд.