Тепловий насос – це сучасне обладнання, яке дозволяє зробити відпочинок в басейні більш комфортним та дає можливість зекономити на підігріві води. Проте коштує такий агрегат не дешево, тому господарі зацікавлені в максимальному захисті та правильному обслуговуванні пристроїв. Регулярне технічне обслуговування теплонасоса дає можливість експлуатувати обладнання з високою ефективністю та подовжує термін його служби.
Основні етапи ревізії теплового насосу
Розташування теплового насосу
Звичайно про місце розташування теплового насосу слід подумати ще на етапі його встановлення. Проте за час експлуатації агрегату все може змінитися, тому під час технічного обслуговування треба переконатися, що навколо пристрою є достатньо простору для потрапляння до насосу повітря. Цей момент є досить важливим, адже навіть часткове блокування може призвести до перенавантаження обладнання, зниження його продуктивності та збільшення електроспоживання.
Очищення кожуха теплового насосу
Під час цього процесу теплонасос обов’язково слід вимкнути та скористатись повітряним розпилювачем. Наприклад, взяти садовий шланг з насадкою. Він допоможе обробити зовнішню частину теплового насоса.
Далі слід очистити змійовик.
Він складається з комплекту трубок, які мають спіралеподібну форму. Через них повітря надходить у нагрівач. Оскільки змійовик споживає тепло із навколишнього середовища, він може забруднитися сміттям та брудом.
Забруднений змійовик значно знижує рівень тепловіддачі. Для його очищення рекомендується скористатись м’якою ганчіркою чи губкою та лише прісною водою. Не варто використовувати мийку високого тиску, оскільки вона може погнути ребра змійовика. Якщо на цій частині теплового насоса є бруд чи водорості, краще застосувати спеціальний засіб для очищення, який пом’якшить забруднення та допоможе видалити їх не застосовуючи силу.
Фахівці рекомендують очищувати змійовик не рідше одного разу на рік. Якщо обладнання знаходиться в пильному приміщенні чи місті, то робити це слід ще частіше. У будь-якому випадку, спеціалісти говорять про те, що раз на місяць цю частину насосу слід перевіряти і у разі забруднення мити. Також варто слідкувати, щоб навколо пристрою не було високої трави. Не варто вставляти в агрегат будь-які інструменти чи інші сторонні предмети.
Очищення внутрішньої частини теплового насосу
Цей процес треба проводити за умови повністю виключеного агрегату. Нижню частину теплового насосу слід звільнити від листя та іншого сміття. Щоб спростити роботу та підвищити її ефективність можна скористатись пилососом для сухого чи вологого прибирання, або ж просто зробити це руками. На даному етапі обов’язково треба очистити бічний отвір, щоб дощова вода швидко виходила через дно та на накопичувалась всередині.
Під час технічного обслуговування також варто приділити увагу лопатям вентилятора. Досить часто господарі стикаються з тим, що на кінчиках утворюється брудна кромка. Окрім того, вентилятор слід перевірити на наявність коливань, що може вказувати на погану підшипникову опору.
Огляд електропроводки
Під час огляду електропроводки варто звернути увагу на цілісність кабелю та правильність його з’єднання з обох кінців. Також перевіряють внутрішню частину панелі керування щодо виявлення пережовування чи ослаблення проводу. Обов’язково слід оглянути ізоляцію холодоагента. З часом вона зношується, тому періодично її доводиться замінювати.
Очищення повітрозабірника
Під час експлуатації теплового насоса до забірника повітря потрапляє сміття, що призводить до того, що система працює значно важче. Очищення від сміття процес досить простий, виконати його можна самостійно. Варто скористатись пилососом та рукавичками.
Як правило, повітрозабірник теплонасосів розташовується у верхній частині корпусу. Зовні він виглядає як решітка. Саме їх слід очистити за допомогою пилососа. Увесь процес технологічного обслуговування теплового насосу можна виконати власними силами. Однак, якщо господарі не впевнені у власних силах, краще довірити цю роботу фахівцям.