За умови правильної експлуатації та розумного застосування засобів з догляду, сучасні басейни не потребують частої заміни води. Проте інколи господарям гідроспоруди потрібно міняти воду в басейні. Чому так відбувається та що робити, аби вода в басейні залишалась чистою протягом усього купального сезону, поговоримо далі.
Причини заміни води в басейні
Заміна води в басейні може бути частковою або повною. Так в процесі експлуатації гідроспоруди вода в ній випаровується або виноситься з тілами відпочивальників. Окрім того, бувають ситуації, за яких також потрібно міняти воду в басейні:
- помилки у застосуванні хімічних препаратів – у випадку передозування засобу, інколи доводиться зливати частину води та додавати чисту, щоб встановити потрібний рівень концентрації засобу;
-
злив води під час очищення фільтрів – зазвичай ця процедура проводиться раз на 1-1,5 місяців, а кількість води, яку доведеться злити, залежить від фільтрів;
-
сильне забруднення води – до цього призводить невчасне очищення води та басейну й інколи вдається обійтися частковим зливом води.
Періодичність заміни води в басейні
Фахівці говорять, що за правильного догляду, воду в басейні треба замінювати повністю один раз на сезон, а саме на його початку після розконсервації. Взагалі ж, на періодичність заміни води в басейні впливає ціла низка факторів:
-
наявність фільтрів та якість їхньої роботи;
-
своєчасне очищення фільтрів;
-
регулярність догляду за басейном;
-
розміри та місце розташування басейну;
-
правильність проведення хімічного очищення води;
-
інтенсивність експлуатації резервуару.
Проте інколи ігнорування основних правил очищення води та резервуару призводить до того, що воду доводиться зливати повністю посеред сезону, а інколи не один раз. Щоб запобігти цьому слід обов'язкво дотримуватись основного алгоритму догляду за басейном.
- щоденно фільтрувати воду, запускаючи фільтрувальну систему, як мінімум, на шість годин в день;
-
щоденно проводити механічне очищення дзеркала води за допомогою сачка;
- контролювати параметри води і, за потреби, коригувати показники, доводячи їх до нормальних;
-
проводити очищення поверхонь гідроспоруди за допомогою донного пилососа;
- своєчасно та відповідно до інструкції виробника вносити хімію для басейну;
-
у випадку простоювання басейну накривати його спеціальним захисним покриттям.
Внесення спеціальної хімії – обов'язкова умова підтримання води у чистоті
Спеціальна хімія не лише допомагає підтримувати воду в чистоті та скоротити періодичність її заміни. Сучасні препарати для басейну дають можливість підтримувати водне середовище у безпечному та комфортному для відпочивальників стані, а також подовжить термін експлуатації гідроспоруди.
Якщо говорити, про засоби, які слід обов'язково застосовувати, то це:
- Дезінфектанти. Найчастіше для дезінфекції басейнів застосовують хлор. Проте люди, які не переносять цю речовину, вносять активний кисень чи бром. Хлор використовують для шокової обробки води, а також у подальшому – для щоденної.
- Альгіциди. Без цих препаратів цвітіння води не уникнути. Альгіциди вносять в воду щоденно, вони руйнують спори зелених шкідників, запобігають їх розвитку та розмноженню.
- Препарати для коригування pH. Рівень кислотно-лужного балансу слід вимірювати щотижня. Для цього зазвичай використовують спеціальні тестери. У разі, коли pH не відповідає нормі, його коригують препаратами pH-плюс та pH-мінус.
Це основний набір засобів спеціальної хімії, однак, не увесь. Так, зберігати воду у чистоті допомагають коагулянти, що нейтралізують помутніння води, пом’якшувачі, засоби для профілактики вапняного нальоту та консервації резервуару.