Що робити, якщо вода зелена в басейні

Зелена вода в басейні – явище неприємне та небезпечне. Навіть найсучасніша система фільтрації не завжди справляється з такою проблемою. Її першопричиною стають ціанобактерії та спори водоростей. Вони настільки мікроскопічні, що фільтри нездатні їх вловити. Чому ціанобактерії оселяються в басейнах, поговоримо в нашій статті.
Чому цвіте вода в басейні
Вода може цвісти через ціанобактерії. Ціанобактерії - це мікроскопічні одноклітинні організми, які можуть швидко розмножуватися у водоймах, особливо в умовах високої температури та високої концентрації поживних речовин. Ціанобактерії можуть виділяти токсини, які можуть бути шкідливими для людей та тварин, тому цвітіння води через ціанобактерії може бути проблемою для екосистеми водойм.
Спори водоростей також можуть спричиняти цвітіння води, але це більше характерно для деяких видів водоростей, які утворюють спори для розмноження. Спори водоростей можуть також бути шкідливими для водних екосистем, але вони зазвичай не мають такого великого впливу на воду, як ціанобактерії.
Водорості – це один із найдавніших видів життя на Землі. Здатність виживати у цих зелених шкідників просто феноменальна, тим паче, коли басейн наповнюють водою, яка підігрівається під яскравими променями сонця. Гідроспоруди, що розташовані всередині приміщень, бояться цвітіння менше, проте не застраховані від цього явища і вони. Найпоширенішими причинами цвітіння води є:
- Погана фільтрація. На обладнанні для фільтрації економити не варто, адже недорогі системи, на жаль, не вловлюють спори водоростей. Фахівці радять купувати фільтри з багатоступеневою системою очищення води.
-
Несвоєчасне очищення фільтрів. Як не дивно, але у деяких випадках саме фільтри стають причиною цвітіння води, оскільки затримані ціанобактерії, розмножуються саме в них.
- Неправильне дозуванні засобів спеціальної хімії. Одним з основних препаратів, які очищують воду від водоростей, є хлор. Проте деякі власники гідроспоруд неправильно використовують такі препарати. Варто зазначити, що мінімальне дозування – абсолютно даремне, а передозування також може призвести до розмноження зелених шкідників. Тож, діяти треба відповідно до інструкції виробника.
-
Хімічне забруднення. До хлорних сумішей додають спеціальні стабілізатори, які захищають хлор від ультрафіолетових променів. Коли таких стабілізаторів у воді накопичується забагато, вода починає цвісти.
- Надлишок заліза. У такому випадку вода також набуває зеленувато-коричневого кольору. Щоб визначитись, що стало його причиною, слід просто понюхати воду. Якщо вона не має неприємного запаху, причина в залізі. Позбутися проблеми допоможе регулювання кислотного балансу.
Як боротися з цвітінням у басейні
Якщо вода в басейні зацвіла, то найрадикальнішим методом боротьби стане заміна води. Тобто з резервуару зливають забруднену воду, чистять стінки та дно чаші, після чого набирають чисту відфільтровану воду. У подальшому слід чітко дотримуватись правил догляду за резервуаром.
Якщо ситуація некритична, воду можна не зливати. Однак, треба ретельно почистити стінки та дно чаші, відфільтрувати воду та виконати хімічну обробку водного середовища. Вона включає:
-
введення подвійної дози альгіциду;
-
прибирання водоростей, які загинули;
-
введення коагулянту;
-
повторну фільтрацію води.
Профілактика – найкращий спосіб боротьби з водоростями
Звичайно, цвітіння води в басейні – це дуже неприємно, тому краще до цього не доводити. Фахівці радять проводити превентивні заходи, які допоможуть уникнути цвітіння. Серед таких методів:
- активна фільтрація води та зворотна промивка фільтрів;
-
якщо резервуар активно експлуатується, а на вулиці спекотна або дощова погода, фільтр можна використовувати у цілодобовому режимі;
-
додавати в воду не лише хлор, а й альгіцид, який допомагає зруйнувати оболонку водоростей та забезпечує ефективну роботу хлору;
- королювати рівень pH і, за необхідності, коригувати його;
-
не доводити до надмірної стабілізації води, чергуючи препарати стабілізованого хлору та нестабілізованого.
Окрім цього варто регулярно проводити механічне очищення водного дзеркала, а ще не завадить накривати басейн спеціальним накриттям, коли резервуар не використовується.