Чимало власників басейнів стикаються з проблемою позеленіння води. Особливо актуальною вона стає в спекотну пору року, коли у воді утворюються ідеальні умови для розвитку водоростей. Звичайно їх можна прибрати, проте, вони з’являться знову. Для того, щоб боротьба з зеленими шкідниками була ефективною, потрібно зрозуміти причину їх появи та відповісти на питання чому вода в басейні зелена.
Причини росту водоростей в басейні
Причиною позеленіння води стають ціанобактерії та спори водоростей. Вони настільки мікроскопічні, що деякі системи фільтрації не можуть їх вловити. Якщо розглядати причини появи водоростей у воді більш детально, то серед них:
- Сприятливі умови. Літня спека прогріває воду настільки, що вона не охолоджується навіть вночі. Таке середовище досить сприятливе для росту та розмноження водоростей.
-
Недостатня фільтрація води. Стояча вода особливо комфортна для розвитку водоростей. Розмножуючись, зелені шкідники можуть засмітити навіть непрацюючий фільтр.
- Несвоєчасне очищення фільтру. Досить часто причиною цвітіння води стає сам фільтр. Ціанобактерії, які він затримує, розмножуються в середині обладнання.
-
Порушення балансу хімії для басейнів. Для боротьби та профілактики водоростей використовують хлорні препарати та альгіциди. Коли кількість цих засобів незбалансована вони неефективні. Показник Hl у воді має бути на рівні 0,3-0,6 мг, але не вищий за 2 мг. Окрім того, треба слідкувати за рівнем pH, адже він прямо впливає на ефективність хлору. PH має відповідати показнику 7,0-7,4.
-
Занадто стабілізована вода. Навіть за умови якісного та регулярного догляду за басейном, ближче до середини сезону вода може зацвісти. Причиною цьому є стабілізатор, який додають до майже усіх хлорних препаратів. Накопичуючись, ця речовина нівелює дію хлору та інших препаратів.
- Залізо. Водорості призводять до позеленіння та помутніння води, надають їй неприємного запаху. Якщо вода прозора, але усе ж таки має зеленуватий чи коричневий відтінок, швидше за все, справа у надлишковій кількості заліза. Щоб очистити від нього воду, потрібно вирівняти рівень pH та видалить залізо за допомогою коагулянта.
Краще попередити ніж боротися
Ціанобактерії дуже мікроскопічні, тож коли вода зазеленіла – це остання стадія забруднення. Очищення такого басейну справа тривала та складна. Як відомо, будь-яку проблему краще попередити, ніж вирішувати. Для цього потрібно дотримуватись наступних правил:
-
Фільтрувати воду. Слід регулярно проводити зворотню промивку фільтра, перевіряти чи не засмічений він, вчасно змінювати картриджі. У разі великого навантаження на басейн, фільтр використовувати в цілодобовому режимі.
-
Вносити у воду пару препарати – хлор та альгіцид. Альгіциди – це спеціальні засоби, які руйнують щільну оболонку спор водоростей, завдяки чому хлор працює набагато ефективніше.
-
Контроль pH. Кислотно-лужний баланс потрібно пітримувати на оптимальному рівні, інакше ефективність препаратів спеціальної хімії для басейну суттєво знижується.
- Не перевищувати норми стабілізації води. Для цього фахівці радять чергувати використання препаратів стабілізованого хлору та нестабілізованого (на базі гіпохлориту натрію).
Якщо момент втрачено і вода в басейні зацвіла, доведеться прикласти зусилля. Найрадикальніший спосіб – це повністю злити воду, почистити поверхні чаші від водоростей та набрати ретельно відфільтровану воду. Коли ж ситуація некатастрофічна, можна обійтися без зливу води. У такому випадку слід ретельно почистити поверхі резервуару, профільтрувати воду та скористатись спеціальною хімією для басейнів. Останній етап передбачає: регулювання pH, шокове хлорування та внесення подвійної норми альгіциду. Після того, як водорості будуть знешкоджені їх збирають пилососом. У разі необхідності вносять коагулянт та проводять фільтрування.