Чимало сучасних громадських закладів (СПА, готелі, комплекси відпочинку) нині працюють по типу HoReKa. Тобто, надають комплекс послуг, до переліку яких досить часто входить користування басейнами, джакузі, саунами та іншими аналогічними послугами. Обслуговування таких об’єктів на вищому рівні передбачає дотримання правил безпеки, норм гігієни та санітарії.
Щоб водні об’єкти таких громадських закладів завжди перебували в чистоті, лише бажання замало. Тут знадобляться сили, правильний підхід та спеціальна хімія для басейнів.
Алгоритм прибирання басейнів в закладах ХоРеКа
Чимало закладів HoReKa передбачають закриті басейни. Такі гідроспоруди можна використовувати цілий рік, тож в холодну пору року вони дуже популярні. Чим вище інтенсивність використання гідроспоруд, тим частіше їх доводиться прибирати. Як правило, алгоритм складається з декількох етапів:
- Фізична обробка. Механічне прибирання проводиться з використанням різних пристосувань: фільтрів, сачків, щіток, водних пилососів.
-
Хімічна обробка. На цьому етапі використовують спеціальні засоби, які дезінфікують воду, регулюють рівень pH, попереджають цвітіння та проводять коагуляцію.
Які препарати спеціальної хімії треба мати закладам HoReKa
Зважаючи на те, що громадські басейни передбачають більш інтенсивну експлуатацію, без спеціальної хімії не обійтися. Такі препарати:
-
забезпечать чистоту водного середовища в гідроспоруді;
-
допоможуть підтримувати в чистоті поверхні та дно резервуару;
-
зменшать частоту заміни води в басейні;
-
підвищать безпеку відпочивальників.
Сучасний ринок спеціальної хімії для басейнів пропонує чимало ефективних засобів по догляду. Проте, є такі, без яких не обійтися.
- Дезінфектанти. Зазвичай для обеззараження громадських басейнів використовують препарати на основі хлору. Вони більш ефективні та доступніші. Дезінфектанти боряться зі шкідливими мікроорганізмами, такими як віруси, бактерії, грибки тощо.
-
Альгіциди. Препарати цієї групи допомагають у боротьбі та профілактиці водоростей. Вони знешкоджують не лише зелених шкідників, а й водорості червоного, коричневого та чорного типу.
- Коагулянти та флокулянти. Потрапляючи до резервуару, вода проходить через фільтраційну систему. Однак, видалити бруд повністю не може. Найдрібніші частинки усе ж таки потрапляють до басейну та призводять до каламутності води. Коагулянти та флокулянти об’єднують дрібні часточки у великі пластівці, які потім видаляють водним пилососом або фільтром.
- Препарати для очищення поверхонь. Бруд, який потрапляє зовні, заноситься з тілами відпочивальників та жорстка вода досить часто призводять до утворення нальоту на стінках і дні басейну. Зняти його, не пошкоджуючи поверхонь та не витрачаючи великих зусиль, допомагають спеціальні препарати. В асортименті сучасних магазинів є спеціальні засоби для очищення ватерлінії, вапняного нальоту та інші.
-
Коректори pH. Від рівня кислотно-лужного балансу залежить дуже багато. Це й ефективність препаратів спеціальної хімії, й відчуття відпочивальників. Нормальний рівень pH в басейні має відповідати значенню 7.2-7.6. Якщо це не так, кислотно-лужний баланс можна вирівняти. Для цього треба мати засоби pH-плюс та pH-мінус.
Власникам закладів ХоРеКа, які мають басейн, СПА чи пропонують інші аналогічні послуги, також варто придбати спеціальні тестери. Вони допоможуть слідкувати за якістю води в басейні та вчасно реагувати на зміни. Також не зайвим буде обзавестися препаратами для пом’якшення та видалення металів.