Намагаючись поліпшити комфорт та сервіс, чимало громадських закладів передбачають на своїй території плавальні басейни. Це можуть бути закриті та відкриті гідроспоруди, різного типу (бетонні, композитні, каркасні), різних розмірів. Спільне у таких резервуарів одне – ними користується багато людей.
Зважаючи на цей факт, прибиранню громадських басейнів потрібно приділяти велику увагу. Очищення таких резервуарів має бути регулярним, ретельним та якісним і під час цього процесу не обійтися без спеціальної хімії.
А чи потрібна хімія для басейну
На відміну від приватних басейнів, практично в усіх громадських гідроспорудах встановлюють ефективні системи фільтрації. Проте, через велике навантаження та значний потік людей, резервуари у СПА, спортивних клубах, готелях забруднюються набагато більше.
За досить короткий проміжок часу вода може помутніти та набути неприємного зеленого відтінку. Тобто, відсутність спеціальних препаратів призводить:
-
розростання водоростей;
-
мутності води;
-
появи нальоту на стінках чаші;
-
негативного впливу на здоров’я відпочивальників.
Усе це може позначитися на відвідуваності закладу, що, відповідно, призведе до репутаційних втрат та фінансових збитків.
Яку хімію варто мати власникам громадських басейнів
Як би часто не мінялась вода в басейні та якою б ефективною не була фільтраційна система, без спеціальної хімії власникам громадських басейнів не обійтися. Їм потрібно завжди мати наступні засоби:
- Дезінфектанти. Сучасні виробники спеціальної хімії для басейнів пропонують три типи таких препаратів - на основі хлору, брому та активного кисню. Як правило, в громадських басейнах використовують хлормісткі засоби, оскільки вони надзвичайно ефективні у питанні знезараження та знищення шкідливих мікроорганізмів.
- Альгіциди. Це група хімічних препаратів, направлена на боротьбу з водоростями. Такий засіб впорається навіть з самими стійкими типами шкідників: червоними, коричневими та чорними. Альгіциди можна використовувати для знешкодження наявних водоростей, однак, набагато ефективніше додавати такі препарати з метою профілактики.
- Коагулянти та флокулянти. Засоби цього типу допомагають видалити з води найдрібніші частинки бруду, з якими не можуть впоратися навіть найсучасніші фільтри. Від цього вода набуває непрезентабельного каламутного вигляду та викликає негативні відгуки у відвідувачів закладу. В процесі коагуляції або флокуляції, найдрібніші часточки зчеплюються у більші, утворюючи осад. Його потім дуже легко прибрати водним пилососом або фільтром.
- Для очищення поверхонь. Якість води та бруд, який попадає в басейн досить часто призводять до того, що на поверхнях та в районі ватерлінії громадських басейнів, додатковому обладнанні з’являється вапняний наліт і бруд. Для того, щоб швидко та легко позбутися таких забруднень використовують спеціальні препарати.
- Для зимової консервації. Громадські басейни, що розташовуються під відкритим небом, на зиму, як правило, консервують. Для того, що взимку в резервуарі не розмножувалися шкідливі мікроорганізми, для пом’якшення води та запобігання негативного впливу на покриття чаші, в неї під час консервації додають спеціальні засоби.
Окрім вищеперерахованих препаратів спеціальної хімії, догляд за громадськими гідроспорудами потребуватиме PH-коректорів, тестерів для контролю параметрів води, спеціальних засобів для пом’якшення та видалення металів. Власникам громадських басейнів слід ставитися до догляду за резервуарами дуже уважно і спеціальна хімія буде в цій справі ефективним помічником.