Підбираючи аксесуари для басейну, їх власники повинні потурбуватися про те, щоб мати і термометри для контролю температури води. Від цього фактору залежить створення комфортного мікроклімату для відпочинку чи проведення занять в штучній водоймі. З придбанням таких аксесуарів проблем не виникає, вони запропоновані різним асортиментом, є бюджетні варіанти і дорогі з можливістю користуватися додатковими функціями. Більшість з них можна застосовувати не тільки для вимірювання температури води в басейні, але й інших резервуарах, водоймах.
Термометри для басейнів: різновиди
Плануючи обрати аксесуар для вимірювання температури води, спеціалісти радять розглянути основні їх види.
1. Біметалічні термометри для басейнів. Прилади реагують на зміну температури завдяки наявності двох металів, для яких характерні різні коефіцієнти розширення. Візуально такі термометри мають схожість з годинниковим циферблатом, на якому нанесена шкала для вимірювання від 0 до 40°С.
2. Термометри на спиртовій основі. Схожі на звичайні градусники, які застосовують для контролю температури в приміщенні. Єдине, що їх відрізняє – наявність спеціального поплавка змінного типу. Більшість таких приладів дозволяє отримувати дані по Фаренгейту і Цельсію.
3. Цифрові варіанти. Сучасні термометри для басейнів, з допомогою яких можна отримати максимально точні дані. Ця категорія включає в себе кілька моделей, серед яких: дистанційні цифрові пристрої і ті, що працюють на сонячній батареї.
Термометри для контролю води в басейні також поділяють на види в залежності від того, як вони фіксуються. Придбати можна плаваючі моделі – вони прості та зрозумілі у користуванні, не потребують спеціальної фіксації, можуть просто плавати у воді. Інший вид – на присосках, їх встановлюють на внутрішній верхній частині чаші так, щоб розташування було стабільним, надійним.
Щоб отримувати точні дані та користуватися водним термометром безпечно, при виборі слід враховувати ряд критеріїв. Важливо, щоб такими приладами було безпечно користуватися за будь-яких умов. Вони мають бути зручними в користуванні, а їх форма – ергономічною. Слід звертати увагу і на їх надійність, екологічність та довговічність.
Не зайвим буде підібрати термометр, який естетично доповнюватиме штучну водойму. Сучасні виробники практично не використовують ртуть при виготовлення термометрів, а корпусна частина виготовляється в основному з високоякісного пластика, а не скла. Такі характеристики дозволяють віднести пристрій до категорії безпечних. До того ж, сучасні прилади є стійкими до впливу ультрафіолету, дезінфікуючої хімії та інших чинників.
Температура води в басейні: оптимальні показники термометра
Якісний, комфортний та безпечний відпочинок - це не тільки чиста та дезінфікована вода, а й прийнятна для купання її температура. Контролювати цей показник у басейні, який знаходиться на відкритій території та не має підігріву, складно. Температурна норма може відрізнятися в залежності від віку користувачів.
Якщо басейн знаходиться в приміщенні і в основному використовується для проведення занять з плавання, важливо контролювати, щоб температура води була в межах +22- +24° С. Якщо довжина доріжки для плавання – 25-50 м, допускається підтримувати нижній показник температури, якщо ж вона коротша, краще, якщо буде +23 - +24°С. В штучних водоймах, які експлуатують в медичних цілях, оптимально підтримувати воду в межах +25 — +27° С. Плануючи організувати плавання для дітей, врахувати, якщо малому відвідувачу не виповнилося року, вода має бути +33°С, а для відпочинку дітей дошкільного віку - +28 - +30°С.