Основою здорового та комфортного відпочинку в басейні є чисте та безпечне водне середовище. Варто зазначити, що під час першого запуску гідроспоруди в неї набирається свіжа вода, здійснюється налаштування обладнання, додається необхідна кількість спеціальної хімії.
Якщо в подальшому дотримуватись правил та графіку очищення резервуару, то проблем з водою не виникне. Вона залишатиметься чистою і господарям не доведеться зливати рідину протягом усього купального сезону.
Від чого залежить періодичність заміни води в резервуарі
На частоту заміни води впливає чимало факторів. Серед основних:
-
правильність та регулярність хімічної обробки;
-
якість роботи фільтраційних пристроїв;
-
розмір чаші;
-
регулярне очищення ємності від пилу та сміття;
- кількість відпочивальників;
-
місце розташування.
Останній фактор, а саме місце розташування басейну, також має вплив на проміжок заміни води. Якщо резервуар розташовується всередині приміщення, то вода забруднюється рідше, а от у гідроспоруді, що стоїть на вулиці – набагато частіше.
- Вуличний басейн. Якщо виконуються усі заходи з очищення чаші, дезінфекції та догляду за водою, регулярно доливається вода, що випаровується, зливати рідину рекомендується один раз на сезон.
-
Внутрішній резервуар. У басейнах, які встановлені всередині приміщення, вода забруднюється значно менше і практично не випаровується. Звичайно, такі резервуари також потребують грамотного та регулярного догляду, налагодженої роботи фільтраційної системи, додавання хімії. У разі виконання всіх вищеперерахованих вимог, міняти воду в таких гідроспорудах фахівці радять 1 раз на рік.
Щодо громадських та дитячих басейнів, то вимоги до заміни води в них зовсім інші. Так, водойми, що розташовуються в громадських місцях та мають високу пропускну здатність, потребують заміни води 1 раз на місяць. В дитячих резервуарах перезаливку треба виконувати ще частіше, як мінімум 1 раз на тиждень.
Часткова заміна води
Досить часто власники басейнів стикаються з ситуаціями, які вимагають часткової заміни води. Зазвичай, це природнє випаровування води, а також втрати рідини під час купання.
Також часткова заміна води може знадобитися в наступних випадках:
- Порушення застосування спеціальної хімії. Така ситуація може виникнути в результаті перевищеного дозування хімічних препаратів. У такому випадку фахівці радять провести частковий злив води та додати нову, що дасть можливість нормалізувати рівень хімії.
-
Проведення зливу води під час очищення фільтрів. Очищення фільтраційних пристроїв, як правило, проводиться 1 раз на місяць-півтора. Перед тим, як розпочати процес потрібно злити частину води.
-
Забруднення басейну. Інколи виникають випадки, коли позбавитись забруднень за допомогою фільтрації та застосуванням засобів спеціальної хімії неможливо. Залежно від рівня та складності забруднення може знадобитись як часткова, так і повна заміна води в басейні.
-
Консервація басейну. Зазвичай на зиму консервують лише вуличні басейни. Це значно спрощує весняний запуск гідроспоруди, допомагає зберегти конструкцію та захистити внутрішнє покриття чаші.
Якщо довелося частково чи повністю замінити воду в басейні, варто в обов’язковому порядку довести її параметри до нормального рівня. Це стосується рівнів кислотно-лужного та хімічного балансу, загального показника чистоти. Якщо хімічні засоби використовувати відповідно до рекомендацій виробника, дотримуватись правильного дозування та графіку, вода буде радувати ідеальною чистотою та безпечністю.