Говорячи про підігрів води в басейні, більшість фахівців та досвідчених користувачів обґрунтовують встановлення такого обладнання ефективністю та економічністю. Проте у таких агрегатів є ще досить багато переваг і одна з них – екологічність. Нині цей фактор не менш важливий. І саме про нього поговоримо у цій статті.
Принцип роботи теплового насосу
Перед тим як говорити про екологічність теплових насосів, варто розібратися з принципом їх роботи. Отже, тепловий насос – це агрегат, який перетворює низькопотенційне тепло навколишнього середовища у високопотенційне і за його допомогою підігріває воду. Теплонасоси діляться на три типи відповідно до джерела тепла за рахунок якого працюють:
-
геотермальні – забирають тепло землі;
-
повітряні – використовують теплову енергію з повітря;
-
водяні – отримують тепло від водойм, розташованих під або над землею.
Принцип роботи теплового насоса аналогічний до роботи холодильника, але навпаки. Енергія, яка забирається із зовнішнього джерела послідовно проходить через основні вузли теплонасоса: конденсатор, випаровувач та компресор. Результатом цього процесу є певна кількість тепла, що йде на нагрівання води в резервуарі. Відповідно до потужності та моделі теплонасоса, на кожні 1-2 кВт електричної енергії, що витрачається на споживання двигуна, виробляється до 10 кВт високопотенційної теплової енергії.
Екологічність теплонасоса
Окрім сучасних теплових насосів для підігріву води в басейнах використовують електронагрівачі та теплообмінники. Перший працює за рахунок електроенергії, тому з нинішніми цінами на неї, підігрів води в басейні обходиться досить дорого. У другому випадку для підігріву теплоносія використовують опалювальний котел будинку, тобто знадобиться або тверде паливо, або газ.
роботи теплового насоса потрібні природні джерела тепла і, варто зазначити, що вони є відновлювальними. Окрім того, екологічність теплонасосів полягає у:
-
Відсутності шкідливих викидів в атмосферу. Теплонасосам не потрібне паливо (вугілля, газ, дизель чи деревина) для роботи, відповідно вони не виділяють в атмосферу продукти горіння та вихлопні гази.
-
Відсутність шуму. Теплові насоси працюють практично безшумно не доставляючи незручностей людям, а також представникам флори та фауни.
-
Відсутність потреби у зберіганні палива. Цей факт також може вплинути на безпеку людей та привести до забруднення навколишнього середовища. Проте теплонасоси не потребують зберігання/доставки палива, оскільки працюють за рахунок відновлювальної енергії.
- Довговічність. Теплові насоси мають тривалий термін експлуатації. За рахунок цього факту, утилізувати таке обладнання доводиться значно рідше.
Інші переваги теплонасосів
Перш ніж говорити про переваги теплонаосів, варто сказати про недоліки. Він один. Це вартість такого обладнання, яка на сьогодні досить висока. Також варто врахувати той факт, що поряд з теплонасосом має бути джерело тепла, яке, можливо, доведеться облаштувати – пробурити свердловину чи викопати колодязь. Зважившись на ці кроки, господар отримає:
-
суттєву економію електроенергії – теплонасоси споживають її значно менше, аніж аналогічні системи підігріву води;
-
ефективність – теплонасоси не лише підігрівають воду, а й підтримують її в заданому режимі;
-
зручність – теплові насоси мають автоматизовану систему управління та прості в обслуговуванні.