Необхідність у підігріві води в басейні виникає не тільки після закінчення сезону купання. Для відпочиваючих будь-якого віку важливо, щоб умови для релаксу були комфортними. Теплообмінники – одні із ефективних приладів, які дозволяють швидко та рівномірно прогріти великий об’єм води. Важлива і підтримка температурного режиму, оскільки втрати тепла великі за рахунок значної площі чаші. Обираючи теплообмінник в якості нагрівального приладу, врахувати, що головним джерелом тепла може бути електричний чи газовий котел, панелі для акумуляції геотермальної чи сонячної енергії. Якість роботи приладу та його ефективність залежить, перш за все, від правильно розрахованої потужності.
Теплообмінники для басейну: принцип роботи приладу та розрахунок потужності
При встановленні теплообмінника для забезпечення рівномірного прогріву та підтримки температурного режиму, очищення води, краще продумати розміщення приладу біля циркуляційного насосу та фільтрів. Теплообмінник – це конструкція, в якій створені умови для правильного теплообміну між теплоносієм до водним середовищем. В залежності від типу конструкції основним елементом для передачі тепла будуть тонкі трубки або спеціальні пластинки. Чим більше їх розміщено в середині пристрою, тим швидшим та ефективнішим буде прогрів.
Підбираючи модель теплообмінника, врахувати, що головними будуть наступні характеристики:
-
температурні показники, яких потрібно досягти, а також максимальна робоча температура приладу;
-
потужність роботи пристрою: врахувати об’єм води в басейні та її характеристики, можливий температурний перепад;
-
пропускна здатність – час, за який вся вода в басейні пройде через теплообмінник.
Продумуючи процедуру прогріву, варто врахувати, що перший повноцінний обігрів води триває довше. Подальше підтримання та контроль тепла займає менше зусиль та часу. Більшість теплообмінників є простими в установці та обслуговуванні. Виробники в основному пропонують універсальні моделі, які можна встановлювати в горизонтальному і вертикальному положенні.
Перш, ніж запустити теплообмінник, переконатись в тому, що циркуляційний насос та фільтр вже працюють. Якщо є потреба в підключенні дозаторів хімії для басейну, таку процедуру здійснюють після початку роботи нагрівача.
Особливості розрахунку потужності приладу
Ті, хто планує встановити для обігріву води в басейні теплообмінник, повинні врахувати, що головним фактором при купівлі є правильно розрахована потужність роботи конструкції. Розрахунок цього показника залежить від ряду факторів: глибини та площі басейну, загального об’єму води, обраного джерела тепла та температури теплоносія, час, необхідний для повноцінного прогріву води. Щоб процедура була ефективною, а прилад не вийшов з ладу, не слід встановлювати максимально швидкий прогрів водного середовища, особливо, якщо роблять це вперше.
Для правильного розрахунку необхідної потужності теплообмінника краще звернутися до спеціаліста. Для отримання показника важливо вказати такі дані, як: питома теплоємність води, запланований час прогріву всього басейну, теплові втрати, загальний об’єм води, різниця між мінімальною та максимальною температурою. При розрахунку показника тепловтрат значення отримують в м.кв. В залежності від місця та умов експлуатації басейну він складатиме від 1000 Вт/м.кв. для басейну, розташованого на вулиці, без накриття до 520 Вт/м.кв. для штучної водойми, розміщеної в приміщенні.
Розраховуючи потужність пристрою, спеціалісти радять до отриманих даних додавати ще 10-20% в якості запасу. Це врятує в разі раптового зниження ефективності роботи конструкції