Спекотного літнього дня вода у відкритому басейні здатна прогрітися самостійно. Проте, ввечері або коли за вікном похмуро, вода самостійно ніяк не нагріється до комфортних +22 С. Для цього знадобиться додаткове обладнання. На сьогодні найбільш затребуваними є три типи пристроїв: теплові насоси, електричні водонагрівачі та теплообмінники. Більш детально про ці агрегати поговоримо далі.
Електронагрівачі
Електричний нагрівач – це пристрій, який працює за принципом електрокотла або проточного нагрівача. У корпусі агрегату встановлено ТЕН. Омиваючи його, вода забирає тепло та нагрівається. Електронагрівачі мають високий ККД, тому під час вибору такого пристрою, орієнтуються на його номінальну потужність. Взагалі, електронагрівальні агрегати здебільшого встановлюють в невеликих резервуарах.
Користувачі відзначають високий рівень автоматизації електричних нагрівачів, швидкий підігрів води, простоту керування, невеликі габарити та доступну вартість. Проте, відзначають непросте підключення потужного електрообладнання, високу вартість та кількість необхідної електроенергії.
Теплові насоси
За принципом роботи теплові насоси нагадують холодильник але навпаки. Такі пристрої забирають тепло від зовнішніх теплоносіїв з низькою температурою (повітря, підземні води, ґрунт) та передають його теплоносію або приміщенню. Теплонасос працює від електрики, але споживає 2 кВт електроенергії. При цьому тепла він віддає 10-12 кВт.
До переваг теплових насосів можна віднести високий рівень коефіцієнта корисної дії, простоту управління, економічність, автоматизацію процесу управління, функціональність та екологічність. Щодо недоліків, - це висока вартість обладнання. Хоча, як запевняють власники таких пристроїв, обладнання швидко окупається та довго служить.
Теплообмінник
Теплообмінники представляють собою пристрої, що мають усередині набір трубок, які зовні вкриті кожухом. Теплоносій проходить по міжтрубному простору та передає тепло води всередині трубок в басейн. Підігрів теплоносія здійснюється від опалювального котла будинку, сонячних панелей або береться безпосередньо з центральної системи опалення.
Теплообмінники мають низку переваг. Це невеликі розміри, легкий монтаж, високий рівень автоматизації, незначні експлуатаційні витрати, простота управління та технічного обслуговування. Проте недоліки у пристроїв цього типу також є. Серед них називають високу вартість та тривалий час, який витрачається на підігрів води. Щодо останнього моменту, то він не є критичним, адже підігрівши воду до заданої температури, теплообмінник буде її підтримувати на потрібному рівні.
Висновки
Повертаючись до питання вибору обладнання для підігріву басейну, можна зробити декілька висновків. Так, за відсутності зовнішніх джерел, найоптимальнішим обладнанням для підігріву води буде електронагрівач. Він забезпечить швидке нагрівання води, простий в управлінні та має компактні розміри. Проте такі пристрої краще встановлювати в резервуарах невеликого розміру.
Якщо власник гідроспоруди шукає нагрівач води для середнього чи великого басейну, то непоганим варіантом буде теплообмінник. Таке обладнання не лише підігріє воду, а й стане підтримувати її в заданому температурному режимі.
Теплові насоси можна встановлювати в резервуарах будь-якого об’єму. Однак, треба враховувати, що поблизу мають бути зовнішні джерела для теплоносія. Теплонасоси забезпечать не лише ефективний підігрів води, а й підтримуватимуть її в заданому режимі.