Різні типи альгіцидів та їх застосування у басейні

Альгіцид – це слово похідне від латинського Algacaedo: alga (водорість) та caedo (вбивати). Як препарат, альгіцид - це хімічна речовина для боротьби з виникненням та розмноженням водних рослин та водоростей, у т.ч. ціанобактерій.
Проблема боротьби з водоростями дуже гостро стоїть перед власниками басейнів. Тому, альгіциди для них є своєрідною паличкою-виручалочкою. Такі препарати дають можливість позбавитися водоростей в резервуарі, забезпечують чистоту, прозорість та безпечність води, мають профілактичну дію.
Чому басейну потрібні альгіциди
Басейни з теплою водою, що знаходяться під яскравим сонцем є сприятливим середовищем для розмноження патогенних мікроорганізмів, у т.ч. водоростей. Боряться з ними, як правило, двома способами: механічним та хімічним. Перший метод у цій боротьбі не дуже дієвий, а от другий - досить ефективний.
Хімічний спосіб боротьби передбачає використання хлору, брому, активного кисню та інших препаратів. Проте, без альгіциду водорості цим засобам не під силу. Альгіциди руйнують захисну оболонку ціанобактерій, чим значно полегшують роботу дезінфікуючих засобів.
Препарати такого типу використовують в наступних випадках:
-
перед запуском басейну в експлуатацію;
-
під час регулярної дезінфекції води;
-
у разі шокового оброблення води;
-
на етапі підготовки басейну до зими (консервації).
Частота застосування альгіцидів залежить від інтенсивності використання басейну, особливостей води, яка набирається в басейн та навколишнього середовища. Альгіциди виготовляються з безпечних для людей і тварин речовин. До їх складу, як правило, входять: водні розчини з’єднань міді та амонієвих солей і алкіл бензіламонія хлориду.
Види альгіцидів для басейну
Альгіцид – це універсальний засіб, який випускається у вигляді гранул, таблеток та рідини. Також ці препарати поділяються на види, відповідно до того, яким чином вони впливають на зелених шкідників:
-
окислюючі – це альгіциди основою яких є активний хлор або активний кисень, які руйнують клітини водоростей;
-
неокислюючі – препарати до складу яких входять спеціальні речовини, що попереджають розмноження водоростей;
-
регулятори pH – змінюють рівень кислотності води, призводячи таким чином до загибелі зелених шкідників;
-
інгібітори – перешкоджають життєдіяльності водоростей, блокуючи їх метаболічні процеси.
Альгіциди також поділяються за принципом дії. Це можуть бути препарати:
-
Контактні - такі препарати діють швидко, накладаючись безпосередньо на поверхню водоростей. Вони проникають в клітини шкідливої рослинності та руйнують їх структуру. Контактні альгіциди рекомендують застосовувати для басейнів з високою концентрацією водоростей.
-
Системні – препарати цього типу спочатку розчиняються у воді, а потім потрапляють у водорості. Вони проникають у клітини рослин та руйнують їх структуру. Альгіциди даного виду більш ефективні у боротьбі з розсіяними по водоймі водоростями.
-
Комбіновані – це поєднання контактних та системних альгіцидів. Препарати цього типу забезпечують широкий спектр захисту води. Вони мають швидкість контактних альгіцидів та довгострокову дію системних препаратів. Комбіновані альгіциди є найбільш ефективними у боротьбі з водоростями різного типу.
Альгіциди слід вибирати виходячи зі ступіню забрудненості та типу водоростей у басейні. Під час внесення таких препаратів слід обов’язково вивчити інструкцію та діяти відповідно до неї.
Як вибрати найоптимальніший вид альгіцидів для басейну
Вибираючи засіб для боротьби з водоростями, слід керуватися наступними критеріями:
-
безпечність – препарат має бути безпечним для людей та тварин, у складі не повинно бути органічних з’єднань фосфору та важких металів;
-
тип басейну – громадський резервуар або приватний;
-
зручне дозування та форма випуску – гранули, рідина, таблетки;
-
індивідуальна непереносимість компонентів препарату.
Окрім того, слід звертати увагу на такі моменти, як вплив на рівень pH. Найоптимальнішим варіантом є препарати, які не мають особливого впливу на кислотно-лужний баланс. Результативність препарату від цього показника практично не залежить.
Не зайвим буде також поцікавитись щодо пінистості альгіциду. Зайва піна на поверхні басейну не потрібна, тому краще віддавати перевагу засобам, що не піняться. Ще один критерій – це витратність. Зазвичай відповідальні виробники зазначають в інструкції скільки знадобиться препарату на певну кількість води. Відповідно до цих даних можна розрахувати скільки знадобиться альгіциду на сезон і, можливо, навіть взяти дорожчий препарат, проте з меншим показником витратності. Під час вибору альгіциду також слід звертати увагу на виробника та його репутацію, віддавати перевагу краще перевіреним брендам.