Постійного догляду потребують всі типи басейнів – як на відкритій місцевості, так і в приміщенні. Отримати гарантовано чистий та безпечний для користування басейн можна тільки в разі комплексного підходу до обслуговування та вибору хімії перевірених виробників.
Басейн в бані: особливості мікроклімату
Після відвідування бані басейн, зазвичай, використовують для охолодження та додаткового релаксу. Температура в штучній водоймі буде нижча від бані, але це комфортні умови для швидкого розвитку шкідливих мікроорганізмів. Здійснювати повноцінну заміну води в басейні після кожної групи відвідувачів не обов’язково, головне – правильно підібрати комплекс засобів для обробки та правильно, своєчасно використовувати дезінфектори.
Врахувати варто те, що більшість відвідувачів заходять в басейн спітнілими після бані чи сауни. Компоненти поту швидко вступають в реакцію з дезінфектором, який додавався (особливо актуально при використанні хлору), стимулюють окислення та перетворюють в хлорамін. Для останнього буде характерний запах хлору, але він не виконує очікуваної дезінфікуючої функції. Саме через це важливо слідкувати за правильним дозуванням дезінфектора і врахувати, що його витрати для басейну в бані можуть бути на 30% більшими, ніж для звичайного басейну.
Безпечний басейн: особливості правильного використання хімії
Якщо хімія для штучної водойми підібрана та дозована правильно, вона буде безпечною для відвідувачів, а її використання забезпечить очікуваний результат.
Щоб провести якісну обробку басейну в бані, потрібно мати під рукою спеціальні засоби.
- Хімія для дезінфекції. Зазвичай це активний кисень чи хлор. Останній у таких випадках використовується частіше, оскільки це якісний, бюджетний та ефективний препарат. Більшість спеціалістів запевняють, що негативний вплив хлору можуть відчути на собі лише у разі його неправильного дозування. Іноді власники басейнів купують комбіновані препарати, до складу яких крім дезінфектора входять і альгіцид, коагулянти.
- Хімія для врегулювання жорсткості води актуальна, оскільки для наповнення басейнів частіше всього застосовують воду зі скважин, для якої характерний підвищений вміст солей та металів. Водопровідна вода може навпаки бути м’якою. Це може спровокувати швидке утворення нальоту на поверхні обладнання та стінок водойми або неправильну роботу дезинфекторів. Підбираючи засоби для регулювання РН, потрібно врахувати особливості хімічного складу води.
-
Тестери для води. Для безпечного відпочинку та ефективної дії хімії варто постійно контролювати рівень ph та вміст металів. Крім тестерів варто передбачити спеціальні засоби для корекції показників – так, для врегулювання кислотно-лужного балансу використовують препарати ph+ або ph-. Оптимальним вважається рівень ph в межах 7,2-7,4.
-
Альгіцид. Препарат дозволяє не тільки знешкодити водорості, але й провести профілактику появи зелені. Такі речовини мають також протигрибкові та бактерицидні властивості. Використовуючи альгіцид, як і дезінфектори, може проводитися, як звичайна, так і шокова обробка.
-
Флокулянти та коагулянти. Усувають каламутність води за рахунок її висвітлення та знешкодження дрібного бруду, який не виловлюється фільтрами. Його використання дозволяє покращити і ефективність роботи дезінфекторів.
Частота обробки басейну в бані (води та самої конструкції) залежить від кількості відвідувачів та активності експлуатації. Ретельно повинна бути оброблена не тільки вода, а й стінки конструкції – особливо ватерлінія. Якщо така водойма призначена для громадського користування, обробляти її потрібно щодня. Особливості підбору та дозування хімії будуть відрізнятися в залежності від кількості відпочиваючих, розміру басейну та мікроклімату бані.