Роботи-пилососи суттєво полегшили догляд за басейнами. Окрім того, такий агрегат значно прискорює прибирання гідроспоруд, процес займає набагато менше часу. Сучасні виробники виготовляють роботизовані пилососи для басейнів домашнього та комерційного використання. В даній статті поговоримо саме про пилососи для домашніх басейнів.
Як працює робот-пилосос
Роботи-пилососи працюють без допомоги людини. Їх автономну роботу забезпечують вбудовані датчики руху. Вони визначають та вибудовують оптимальний маршрут, що дозволяє організувати не лише якісне прибирання чаші, а й економне (пилосос витрачає мінімальну кількість електроенергії).
Завдяки високій силі всмоктування агрегат здатний утримуватися на горизонтальних та вертикальних поверхнях. Пересування роботизованого помічника здійснюється за рахунок спеціальних коліс або гусениць. Пристрій оснащений вакуумним насосом, який захоплює воду та забезпечує надійне присмоктування до поверхонь. Забрана з басейну вода проходить циркуляцію у фільтрі та виходить назовні вже очищеною.
Живлення робота відбувається через герметичний кабель, який підключається до електромережі 220В. Вибираючи помічника варто взяти до уваги довжину кабелю. Вона має відповідати розмірам басейну. Слід зазначити, що мінімальний розмір басейну, на який розраховані роботи-пилососи, від 5 кв.м. Максимальний розмір чаші зазначається індивідуально для кожного пристрою. Зазвичай, найбільший розмір побутових басейнів з якими здатні працювати роботизовані пилососи, складає до 25 м завдовжки та площею до 80 кв.м.
Щодо покриття, то більшість роботів працюють з різними типами поверхонь: плитковими, мозаїчними, плівковими, композитними і каркасними. Однак, дані пристрої не рекомендується використовувати для надувних басейнів.
Щоб запустити робот-пилосос, його потрібно підключити до кабелю та включити в розетку. Далі пристрій опускають у воду, розміщуючи його на дні. На блоці живлення або за допомогою програми обирається тип прибирання, після чого агрегат запускається.
Як підібрати робот-пилосос для басейну
Перш за все, перед покупкою робота-пилососа треба визначитись із типом покриття резервуару. Відповідно до нього вибирається тип пересування агрегату (гусениці або колеса). Якщо говорити про гусеничний тип пересування пристрою, то він:
-
більше підходить для чаш, виконаних з композитних матеріалів;
-
працює з будь-якими формами чаш;
-
справляється з сходинками та іншими перешкодами;
-
має високу продуктивність та ефективність.
Єдиним недоліком роботів-пилососів з гусеничним типом пересування є те, що на сильно забруднених ділянках вертикальних поверхонь вони можуть прослизати.
Роботизованим агрегатам з колісним типом пересування характерні наступні якості:
-
ефективна робота в басейнах з будь-яким типом покриття;
-
безперешкодна робота з різними формами чаш;
-
можливість очищення вертикальних та горизонтальних поверхонь незалежно від ступеню забрудненості;
-
якісна та швидка робота.
Окрім типу пересування, звернути увагу треба на щітки, які має робот-пилосос. Це можуть бути комбі щітки, які призначені для плитки та плівки, або супер щітки – для всіх типів покриття. До речі, і гусеничні і колісні моделі пилососів зазвичай комплектуються змінними щітками, які можна змінювати в залежності від типу покриття басейну.
Що стосується форми басейну, то, в принципі, роботи-пилососи завдяки вбудованому датчику руху можуть впоратися з очищенням басейну будь-якої конструкції. Так само більшість роботизованих помічників справляється і з сходинками. При цьому варто пам’ятати, що по краях квадратних конструкцій агрегат може залишати неочищені ділянки. Вони, на жаль, під силу лише людським рукам та щіткам. Однак, інші поверхні роботи для басейнів чистять ідеально.