На відміну від басейнів, що експлуатуються в домашніх умовах, дачні басейни потребують більш регулярного та ретельного догляду. Вони щодня піддаються негативному впливу навколишнього середовища, прямих сонячних променів, пилу та бруду. Щоб забезпечити чистоту такого резервуару нічого нового вигадувати не треба, фахівці та досвідчені господарі розробили певний алгоритм очищення, який забезпечить чистоту та безпечність. Про те, як доглядати за дачним басейном поговоримо далі.
Періодичність очищення дачного басейну
Як правило, дачні басейни використовуються з весни і до осені. Тож, їх обов’язково слід чистити, як мінімум двічі на рік – перед розконсервацією та перед закриттям дачного сезону.
Окрім того, басейн потребує очищення в період експлуатації. Регулярність цієї процедури залежить від умов та інтенсивності експлуатації. Однак, у літній період гідроспоруди варто очищувати набагато частіше.
Найважливіші способи очищення дачного басейну
З огляду на тип дачного басейну (стаціонарний, каркасний чи надувний) дещо різняться підходи до очищення гідроспоруди. Тим не менш, основними способами є:
- Хімічний. Цей спосіб очищення включає дезінфекцію води, регулювання рівня pH, профілактику та боротьбу з водоростями, коагуляцію. В якості дезінфікуючих засобів в дачному басейні використовують хлор, активний кисень, бром. Показники кислотно-лужного балансу (pH) треба перевіряти, як мінімум, раз на тиждень, як максимум – через день. Для цього використовують спеціальні тестери. Оптимальний показник pH має складати 7.0-7.4 одиниць. Запобігти появі водоростей, або позбавитись від них допомагають альгіциди. Ці препарати руйнують зелених шкідників на клітинному рівні. Коагулянти дають можливість боротися з дрібними жировими та білковими частинками, брудом та мікроорганізмами. Вони зв’язують їх у пластівці, які потім видаляються фільтром, сачком або гідропилососом.
- Механічний. Даний спосіб полягає у видаленні твердого сміття за допомогою сачка, щіток, гідропилососа та системи фільтрації. Для фільтрування води в дачному басейні на постійній основі застосовуються спеціальні фільтри, які передбачаються ще на етапі встановлення споруди або придбаваються окремо. Окрім того, воду в басейні треба чистити від падаючого туди сміття, комах, гілок за допомогою сачка. Стінки та дно треба очищувати від осівшого бруду та слизу, використовуючи щітки, скребки та водні пилососи.
- Електрофізичний. Такий метод очищення базується на використанні озонаторів, ультрафіолетових ламп та приладів. Це устаткування виділяє іони міді та срібла, які знищують патогенну мікрофлору та руйнують водорості. Особливістю озонаторів є висока ефективність та гіпоаллергенність. Однак, таке обладнання має високу вартість.
Алгоритм очищення дачного басейну
Досить часто дачний басейн використовується лише по мірі приїзду на дачу. Попри все, треба як мінімум, один раз на тиждень приділяти йому увагу та:
- сачком видаляти з резервуару будь-які великі забруднення;
-
спеціальною щіткою очищувати поверхні від вапняного нальоту, водоростей та бруду;
- очищувати сітчасті фільтри у насосах та скіммері;
-
за наявності водного пилососу, виконувати прибирання з його використанням;
- проводити зворотне промивання піщаних фільтрів;
-
здійснювати контроль води на рівень pH та хлору;
- додавати необхідні реагенти (дезінфектори, альгіциди, коагулянти).
Один раз на 2-3 тижні фахівці рекомендують проводити ударне хлорування дачних басейнів. Таку процедуру краще виконувати на ніч, адже після неї резервуар не можна використовувати щонайменше 8 годин.