Головна процедура, яку повинні проводити власники, як громадських, так і приватних басейнів – знезараження, дезінфекція води. Вона дозволяє створити комфортне та безпечне середовище для купання. Для цього потрібно не просто підібрати засоби для обробки, а переконатися в тому, що вони будуть безпечними. Тривалий час єдиним ефективним препаратом для обробки води в штучній водоймі вважався хлор, але зараз доведено, що його застосування має багато нюансів. Серед сучасних препаратів, які можна назвати безпечними та ефективними, спеціалісти радять звернути увагу на безхлорну хімію у вигляді активного кисню.
Активний кисень для басейнів: перевага використання
Препарати активного кисню для басейнів відповідають всім вимогам міжнародних стандартів та є безпечними у використанні для обробки штучної водойми.
Серед ряду переваг безхлорної кисневої хімії для басейнів спеціалісти відмічають:
-
відсутність неприємного специфічного запаху;
-
відсутність у складі хлору, що дозволяє підвищити комфорт використання басейну та не провокуватиме сухість шкіри та волосся;
-
не провокує знебарвлення поверхні конструкції, може застосовуватися для обробки басейну будь-якого типу;
-
засіб не має впливу на рівень жорсткості води;
-
до складу хімії не входять фосфати;
-
не забиває фільтраційну систему за рахунок того, що швидко розчиняється у воді;
- високий рівень концентрації діючої речовини;
- просте та зрозуміле використання.
Серед великого асортименту такої хімії можна підібрати засоби, які є багатофункціональними і використовуються не тільки для дезінфекції, але й знищення деяких видів водоростей.
Активний кисень є чудовою альтернативою хімії на основі хлору. Вона безпечна, не провокує подразнень слизових оболонок та шкіри, дозволяє пом’якшити воду.
Активний кисень: особливості асортименту на ринку
Частіше всього власники басейнів, які планують провести обробку своїх водойм не хлоровмісними препаратами, а активним киснем, обирають перевірених виробників цього товару - AquaDoctor, Crystal Pool. Такі препарати пройшли сертифікацію та мають експертну оцінку. Для зручності зберігання та дозування хімія запропонована в вигляді рідини та гранул. Правила дозування залежать від виду обробки (регулярна профілактична чи шокова).
Рекомендації по використанню вказані в інструкції до кожного засобу, але виробники пропонують загальні поради по застосуванню для тих, хто для дезінфекції планує використовувати активний кисень.
-
Якщо засіб запропонований у гранулах, частіше всього використовується дозування по 30 г на 1 м.куб. води (за умови, що це буде шокова обробка води або планується запуск басейну). Шокова дезінфекція рекомендована через кожні 40-55 днів. Частіше вона проводиться, якщо в цей проміжок були сильні зливи.
-
15 г на м.куб. (засіб у гранулах) використовується для регулярної обробки води – рекомендовано проводити такі дії 1 раз на тиждень.
-
Якщо засіб для обробки води використовується у вигляді рідини, то дозування буде наступним: шокова обробка або первинна – використовується 100 мл засобу на 1 м.куб. води, регулярна дезінфекція – 50 мл на 1 м.куб.
-
Використовуючи активний кисень у вигляді рідини, врахувати, що шокування краще проводити 1 раз на 1-2 місяці, регулярну обробку – 1 раз на 5 днів.
-
Засіб попередньо слід розчинити в окремій тарі у відповідній кількості та додати до загального об’єму. Після внесення рідини потрібно ввімкнути фільтраційну систему не менше, ніж на 6-8 годин. В момент додавання засобу до басейну та фільтрації води після цього користуватися басейном заборонено.
-
Перш, ніж почати експлуатувати басейн після обробки, краще перевірити показники води. Важливо, щоб показник кислотно-лужного балансу був на рівні 7,2-7,4.
Щоб безпечно користуватися басейном після обробки активним киснем, краще проводити дезінфекцію у вечірній час. До того ж, вплив ультрафіолету може знизити ефективність застосування такої хімії.