Басейн – це не тільки місце для активного відпочинку чи спокійного релаксу. Встановлюючи штучну водойму, потрібно розуміти відповідальність за те, щоб підтримувати її чистоту та безпеку. Для басейну бов’язковою процедурою є фільтрація води. Вона проводиться з метою підтримки безпечного середовища для купання. Частота використання фільтрів залежить від типу фільтраційної системи, стану води.
Чи можна купатися під час роботи фільтра? Правила експлуатації басейну під час застосування фільтраційної системи вказані в інструкції до них. В загальному варто виділити той факт, що купання в басейні при включеному насосі-фільтрі буде безпечним, оскільки сучасні фільтраційні системи обладнані установками проти ураження струмом. При цьому більшість спеціалістів не радять купатися в басейні, якщо ввімкнений насос-фільтр.
Фільтр для басейну: як підібрати оптимальний варіант
Правильно підібраний фільтр для басейну стане запорукою безпечного та комфортного відпочинку. Крім того, від його функціональності залежить не тільки чистота води, але й тривалість експлуатації обладнання конструкції. Якщо вода відфільтровується якісно, це також дозволить зменшити кількість хімічних засобів, які використовуються для обробки води та чаші.
Перш, ніж вода в басейні стане чистою та прозорою, вона проходить кілька етапів обробки. З допомогою спеціального насосного обладнання проходить забір брудної води в басейні. Далі для позбавлення від органічних та хімічних решток вона подається до фільтру басейну. Після проведення процедури очищена вода направляється назад в басейн. Сучасні системи фільтрації дозволяють прибрати навіть мікроскопічний бруд. Якість очищення залежить від продуктивності та швидкості роботи фільтру, типу обраної системи.
Види фільтрувальних установок для води в басейні та особливості їх використання
-
Картриджні фільтри. Фільтрувальний шар обладнання виготовлений зі спеціальних тканинних мембран. Саме на поверхню цих мембран осідає сміття. Щоб якість очищення води була на високому рівні, потрібно своєчасно проводити промив самої мембрани або змінювати її. Частіше всього такими фільтрами користуються власники басейнів збірного, каркасного типу (сезонні моделі конструкцій). Картриджні фільтри здатні затримувати часточки бруду розміром 20-30 мікрон. Самі конструкції мають компактні розміри, прості та зрозумілі в установці та користуванні.
-
Діатомітові. Дають якісний результат очищення, але по ціні не відносяться до бюджетних установок. Функціонування системи полягає в тому, що вода проходить очищення через шар діатомової землі. Хороша якість очищення дає можливість економити до 80% коштів на купівлю хімії для басейну. Фільтр дозволяє видаляти не тільки бруд, але й знешкоджувати водорості. Крім того, фільтри відомі й своїми бактерицидними властивостями за рахунок того, що можуть знешкоджувати мікроелементи до 2 мікрон.
- Пісочні. В якості основного очисного матеріалу використовується сипкий мінерал – стекло або кварц. Пісочний фільтр складається з насосу та баку, до якого закачується брудна вода та проходить там очищення. Вода, яка пройшла очищення, накопичується на дні бака та з часом перенаправляється назад до чаші. В наповнювачі може бути, як один пласт фільтраційного матеріалу, так і декілька. Від кількості пластів та матеріалу, який використовується для очищення, залежить вартість фільтру та тривалість його експлуатації. Подібні фільтри можуть бути встановлені в басейни будь-яких розмірів. Головна їх перевага – надійність роботи. Якість очищення буде різною в залежності від обраної моделі фільтру та дозволить очищати воду від частин розміром 30-50 мікрон.
Обираючи фільтр для басейну, важливо правильно прорахувати його продуктивність. Не залежно від того, експлуатується штучна водойма чи ні, вода в ній повинна проходити процедуру фільтрації не менше 2-3 разів на добу.
Фільтр не втрачатиме свої експлуатаційні характеристики максимально довго, якщо чітко дотримуватимуться правила його використання. Щоб фільтри не виходили постійно з ладу, а очищення було якісним, системи слід своєчасно очищати. В залежності від типу установки для цього потрібно здійснити зворотний прогін води або застосувати спеціальну хімію. Варто звертати увагу й на те, що системи очищення вимагають і повноцінної їх заміни з певною кратністю (так, наповнювач у пісочному фільтрі потрібно замінювати не рідше 1 разу на 2-3 роки).