Якщо біля будинку є басейн, його власник повинен турбуватися не тільки про те, як весело провести свій час біля штучної водойми, але й про те, як правильно за ним доглядати, яку хімію підібрати, щоб вона одночасно буле ефективною та не мала негативного впливу на навколишнє середовище.
Хімія для басейну та її вплив на газон та інші рослини
Дезінфекція води в басейні (як приватному, так і громадського користування), може здійснюватися кількома способами. Частіше всього для обробки застосовують активний кисень або хлор. Обираючи засіб для знезараження води в басейні, потрібно продумати, куди її можна зливати та чи не матиме використана хімія впливу на навколишнє середовище.
Хлор та активний кисень: чи матимуть вплив на газон та інші рослини?
- Активний кисень. Це один з безпечних засобів для обробки басейнів, який не має негативного впливу на навколишнє середовище. Додаючи його у воду, можна зробити так, що її характеристики стають максимально схожими до природної. До того ж, основу такого засобу становить атомний кисень, який позитивно вплине на розвиток кореневої системи та очищення ґрунту.
- Хлор. Якщо виливати воду, оброблену хлором, про безпеку такого поливу можна говорити тільки в тому разі, якщо вона в ній знаходиться в малій концентрації (не перевищує норми, вказані виробником). Крім того, є ряд культур, які категорично не можна поливати водою з вмістом хлору: вишня, виноград, черешня, малина, лохина. Не кращим чином полив такою водою впливатиме на дині та кавуни, більшість квіткових культур та деякі овочі (зелень, картоплю, перець, цибулю, огірки).
Спеціалісти запевняють, що така вода для поливу може бути використана, але, щоб сполуки хлору вивітрилися, вона повинна відстоятися не менше 6-7 днів. Тільки в такому разі можна говорити про її користь та безпеку – вона знищує шкідливі мікроорганізми та дезінфікує ґрунт.
Якщо в басейні була вода з високою концентрацією солі (для її обробки застосовувались хлоргенератори), а також хімічних та косметичних засобів, спеціалісти категоричне не рекомендують її для поливу газону чи інших рослин. Крім того, що в ній не залишилось корисних мікроорганізмів, така рідина швидко знищить газон та городину. Використовуючи воду з басейну для поливу садових та огородніх культур, слідкувати, щоб вміст солі був не вище 2 г/л. Якщо показник солі до 3,3 г/л, такою водою можна скористатися для зрошення газону, але для інших рослин вона не підійде.
Як правильно користуватися водою з басейну
Навіть при ретельній обробці води в штучній водоймі приходить момент, коли її потрібно злити або альтернативою може стати її використання в господарських цілях. Для зливання води можна продумати кілька варіантів. Найпопулярніші – злити воду в загальну систему каналізації (якщо вона проходить на ділянці) або заздалегідь передбачити спеціальну дренажну яму. Перш ніж придбати басейн, потрібно ретельно продумати варіант зливу таким чином, щоб вода мала мінімальний вплив на місцеву флору та фауну.
Якщо в планах не зливати воду, а використовувати її в господарських цілях, варто врахувати кілька порад, які дозволять зробити це правильно та ефективно.
-
Використовувати для поливу краще воду, яка після внесення хімії відстоялась не менше 7 днів.
-
Оскільки хлор швидко підвищує кислотність, такою водою (після відстоювання) краще поливати рослини, які ростуть на ґрунтах з нейтральним ph.
-
Умовно безпечний полив водою з басейну буде для газонів, деяких декоративних культур.
-
З обережністю використовувати її, якщо кількість солі в ній становить більше 2 г/л.
-
Використовуючи воду з басейну, варто слідкувати за тим, щоб не було перезволоження, і, відповідно – перенасичення ґрунту хімією.
Більшість видів хімії для басейну є безпечними для людини та навколишнього середовища. Головне – слідкувати за дозуванням та дотримуватися рекомендацій виробника.