Як і у випадку з електронагрівачами теплові насоси працюють від електроживлення, але останні відносять до тих, що споживають енергію економно. Все завдяки тому, що затрати енергії необхідні не для безпосереднього нагріву води, а для роботи насосу. В залежності від обраної моделі та умов, в яких експлуатується басейн, на підігрів та підтримання оптимальної температури води витрачається в 3-5 раз менше енергії, ніж у випадку з іншими типами нагрівачів. Така економія можлива за рахунок того, що, використовуючи 1 кВт електроенергії, теплові насоси здатні акумулювати та переносити до 3-5 кВт теплової енергії, взятої з навколишнього середовища.
Теплові насоси відносять до агрегатів сучасного типу, які дозволяють швидко та ефективно прогріти воду в басейні. Слід врахувати, що встановлення таких конструкцій – не бюджетна процедура, але пристрій швидко окупиться за рахунок безпечного та економного використання. Власники басейнів повинні звернути увагу, що експлуатація таких конструкцій практично не ефективна та економічно не вигідна за умов, коли температура повітря опустилась нижче 0.
Але використання теплових насосів в період з квітня до листопада дозволяє продовжити якісний відпочинок біля басейну. Серед інших переваг використання теплового насосу для підігріву басейну слід виділити: компактні розміри, високий рівень ефективності, простоту монтажу та керування, швидка окупність (за умов, якщо конструкція правильно встановлена та дотримуються рекомендації її експлуатації).
Тепловий насос для обігріву басейну: принцип роботи та особливості монтажу
Власники басейнів, встановлюючи теплові насоси, повинні орієнтуватися в тому, що з їх допомогою не лише проходить прогрів води, але й підтримка комфортних умов. В якості основного джерела тепла використовується енергія, взята з навколишнього середовища – це може бути енергія ґрунтових вод чи будь-якої природньої водойми, повітря чи землі.
Встановлення спеціальних пристроїв дозволяє акумулювати та використовувати отриману теплову енергію. Надійшовши з навколишнього середовища, низькопотенційна енергія проходить шлях «конденсатор-випарник-компресор», перетворюючись у високопотенційну енергію. Остання і буде використовуватися в якості теплової енергії для обігріву.
Принцип функціонування теплового насосу практично аналогічний роботі кондиціонерів чи холодильних установ. Їм надають перевагу й за рахунок того, що такі конструкції можуть повноцінно та безперебійно функціонувати в умовах підвищеної вологості.
Ефективність роботи теплового насосу залежить від того, чи правильно обрано місце розташування та чи враховані всі рекомендації проведення монтажних робіт.
-
Для розміщення та повноцінного обслуговування обладнання повинно бути достатньо простору.
-
Місце для встановлення пристрою повинно відповідати певним критеріям: продумана хороша вентиляція, не повинно бути перешкод для переміщення повітряних мас, зручний доступ до системи для повноцінного обслуговування.
-
Теплові насоси не монтують біля джерел відкритого вогню, потрібно передбачити захист конструкції від зовнішніх факторів (від впливу погодних факторів краще передбачити спеціальне накриття, навіс).
-
Врахувати рівень шуму та вібраційних коливань під час роботи агрегату.
-
Якщо біля місця встановлення є бічні стіни, вони не повинні перешкоджати повноцінному проходженню повітряних мас.
-
Насос встановлюють виключно в горизонтальному положенні, краще продумати металеву основу для фіксації.
-
Перед встановленням теплового насосу переконатися в тому, що всі його елементи чисті та ретельно герметизовано.
Повноцінна робота теплового насосу залежить і від правильно обраної потужності. Цей критерій варіюється від того, де розташований басейн, наскільки надійно встановлена чаша, розміри самої водойми та загальний об’єм води в ній, температурні показники (навколишнього середовища, води в басейні до прогріву та бажані результати). Якщо не вдається самостійно прорахувати цей показник, краще звернути до спеціалістів. Монтаж пристрою проводиться з врахуванням всіх рекомендацій, вказаних в інструкції до обладнання.