Щоб відпочинок в басейні був комфортнішим, а плавати в ньому можна було за будь-якої погоди, чимало власників гідротехнічних споруд встановлюють спеціальні пристрої для підігріву води. Вони допомагають не лише нагріти воду до потрібної температури, а й підтримують її у комфортному стані.
Деякі власники басейнів влаштовують обігрів своїми руками, використовуючи підручні матеріали. Однак набагато естетичніше та безпечніше буде продумати обігрів ще на етапі проєктування резервуару та придбати обладнання для цього в спеціалізованому магазині.
Який пристрій обрати для басейну
Обираючи устаткування для підігріву води в басейні, треба взяти до уваги об’єм басейну, його розташування, тип резервуару. В залежності від цих показників та власних можливостей, господарі можуть придбати пристрій для обігріву гідроспоруди.
Це може бути:
- Теплообмінник. Цей пристрій допомагає нагріти воду в басейні і являє собою колбу певного розміру, всередині якої циркулює теплоносій, що і підігріває воду в басейні. Як правило, теплообмінник підключається до опалювальної системи будинку і за рахунок підігрітої води, що в ній знаходиться, нагріває воду в басейні.
-
Електронагрівач. На відміну від теплообмінника, в електронагрівачі підігрівається вода, яка проходить безпосередньо через елемент нагрівання. Як правило, це ТЕН. Живиться електронагрівач від електромережі. В залежності від моделі, пристрої мають різну потужність. Такі системи електропідігріву найкраще підходять для басейнів невеликого розміру, а для резервуарів з великим об’ємом води вони будуть занадто затратними.
- Тепловий насос. Цей тип обладнання розроблено, щоб максимально ефективно нагріти воду в басейні, він відносно новий, однак набирає усе більшої популярності. Таке обладнання працює за рахунок поглинання енергії навколишнього середовища. Найбільш затребуваними є системи типу повітря-вода. Теплові насоси встановлюють на дачах та заміських будинках. Їх використовують переважно в теплий період року, коли температура повітря тримається вище +5 С. Підключається пристрій до звичайної побутової мережі.
-
Сонячні батареї. Така система нагріву підходить для регіонів, де переважають сонячні дні. Сонячні батареї встановлюють на дахах, або спеціально відведених ділянках. Принцип дії такого устаткування досить простий: вода, що поступає у басейн, проходить через спеціальний колектор, в якому нагрівається. Єдиним недоліком такого обладнання являється його ціна, однак вона оправдовується безкоштовною енергією та екологічністю системи.
-
Паливний водонагрівач. Ефективність та економність такої системи підігріву води залежить від типу палива. Зазвичай ці котли працюють на газі, дизелі або твердому паливі. Встановлення паливного водонагрівача потребуватиме оформлення деяких дозвільних документів на їх експлуатацію.
Який спосіб обігріву найефективніший
Вивчивши характеристики усіх пристроїв, можна зробити висновки, що найбільш економними є сонячні колектори. Однак, у такого устаткування є два суттєвих мінуси – висока закупівельна вартість та залежність від сонця.
Другими по ефективності та екологічності є теплові насоси. Вони використовують переважно енергію навколишнього середовища та мінімально електроенергію. Недоліком, як і в попередньому випадку, є висока вартість такого устаткування та його монтажу, хоча з часом витрати окупаються. Сьогодні теплові насоси стають найбільш затребуваним та оптимальним варіантом для того, щоб нагріти воду в басейні.
Найдешевше на стадії придбання обходяться проточні нагрівачі та теплообмінники. Однак на етапі експлуатації вони більш вартісні, тому втрачають своїх прихильників.
Рішення про тип нагрівальної системи приймати саме господарям басейну. Можливо, буде краще порадитись з фахівцями, які порекомендують найоптимальніший варіант. Наші фахівці нададуть кваліфіковані консультації з приводу підбору потужності обладнання, моделей та особливостей монтажу.