Теплові насоси вважаються найоптимальнішим способом підігріву води в басейнах. Попри те, що на етапі купівлі та встановлення таке устаткування потребує значних вкладень, воно доволі швидко окупається. Працюють такі теплові насоси з мінімальними затратами енергетичних та фінансових ресурсів. Термін їх експлуатації становить 10-15 років.
Принцип роботи теплового насоса
Теплові насоси працюють за таким же принципом, як звичайний холодильник, але навпаки (довкілля охолоджується, а вода нагрівається). Вони забирають тепло у певного джерела і передають його для обігріву. У якості того самого джерела може використовуватись енергія землі, ґрунтових вод, природних або штучних водойм, повітря та ін. Найбільш популярними серед власників штучних водойм є установки типу повітря-вода. Для підігріву води вони використовують тепло навколишнього повітря.
Тепловий насос складається з теплообмінника, випарника та компресора. Принцип дії даного обладнання наступний: за допомогою лопатей вентилятора агрегат забирає повітря з вулиці та подає його у контур з фреоном. Від повітря фреон нагрівається, перетворюється на газ і надходить у третій контур до конденсатора. Конденсатор передає тепло басейну і так по колу.
Види теплових насосів
Теплові насоси поділяються на безінверторні та інверторні.
- Безінверторні теплові насоси підігрівають воду до необхідної температури та вимикаються. Коли вода охолоджується, насос починає працювати знову, використовуючи 100% своєї потужності.
-
Інверторні насоси використовують 100% своє потужності лише на початковому етапі підігріву води. Нагрівши її, вони також вимикаються, але коли вода остигає, насос не стартує на повну потужність, а застосовує лише 10-40% свого потенціалу. Це дозволяє використовувати вдвічі менше електроенергії.
Саме інверторним тепловим насосам стали віддавати перевагу власники басейнів останнім часом, адже переваги такого устаткування очевидні:
-
споживають у 2 рази менше електроенергії, ніж неінверторні насоси;
-
швидко нагрівають воду та підтримують її температуру без додаткового енергоспоживання;
-
практично безшумні, що дає можливість застосовувати обладнання в будь-якому місці, без перерви не заважаючи людям;
-
передбачено можливість дистанційного керування через WiFi, що дає змогу підігріти воду в басейні до прибуття додому;
-
є моделі, що не лише підігрівають воду, а й охолоджують її.
Асортимент теплових насосів на українському ринку
Асортимент теплових насосів на українському ринку достатньо широкий. Тим не менш, обираючи таке обладнання варто віддати перевагу перевіреним виробникам та реалізаторам. Хороші відгуки та надійну репутацію має інтернет-магазин з продажу хімії та обладнання для басейнів WaterLine. У нас покупці зможуть придбати як інверторні теплові насоси, так і безінверторні. Що стосується виробників, то це відомі та надійні бренди:
-
Aquaviva;
-
Fairland;
-
EVO.
Що врахувати обираючи тепловий насос
Визначитися з типом теплового насосу фахівці рекомендують ще на етапі встановлення самого резервуару. Для цього потрібно врахувати низку факторів:
-
місце розташування басейну (в приміщенні, на вулиці, в затінку чи на сонці);
-
тип басейну (композитний, каркасний);
-
об’єм чаші басейну;
-
вихідну температуру води;
-
температуру, до якої вода буде прогріватися;
-
середньостатистичну температуру навколишнього середовища.
Встановлення теплового насосу – це правильне рішення, яке дозволить забезпечити комфортний відпочинок у будь-яку погоду та значно подовжить плавальний сезон.