Однією з можливостей забезпечити ефективне прибирання басейну, зекономивши при цьому власні час та сили є роботи-пилососи. Робота таких агрегатів потребує мінімального залучення людини, вони підходять для басейнів будь-якого типу та об’єму, бувають провідними та автономними, мають низку додаткових функцій.
Типи роботів-пилососів
Робот-пилосос – це пристрій, який виконує очищення та фільтрацію води, прибирання стінок та дна басейну за мінімальної участі людини. Не зважаючи на складну внутрішню конструкцію, агрегат досить простий у використанні та чимось нагадує роботу вакуумного пилососу.
Робот-пилосос здатен утримуватися як на горизонтальних, так і на вертикальних поверхнях резервуару. В залежності від моделі, автоматичні агрегати діляться на три категорії:
-
дно;
-
дно і стіни;
-
дно, стіни і ватерлінія.
Останні типи роботизованих пилососів коштують дорожче, оскільки забезпечують комплексне прибирання.
Середній час прибирання басейну роботизованим агрегатом складає до 2,5 годин. Однак, час може змінюватися в залежності від потужності пилососа, об’єму чаші, типу покриття, забрудненості басейну. Перед купівлею пилососа саме вид покриття слід визначити заздалегідь, адже від цього показника залежить тип пересування пристрою (гусеничний або колісний) та тип щіток для очищення поверхонь.
Принцип роботи робота-пилососа
Використання робота-пилососа не потребує зливання води з чаші басейну. Агрегат добре почувається під водою. Достатньо просто підключити його до мережі, опустити на дно та натиснути кнопку старту. Працювати роботизований пристрій може в трьох режимах: ручному, за допомогою пульта ДУ та за встановленою програмою.
Пересування робота-пилососа забезпечується наявністю спеціальних коліс або гусениць. За перекачування рідини відповідає потужний насос, який також дає хорошу тягу. Це також забезпечує сильний завихрюваний потік, що сприяє гарному присмоктуванню агрегату до внутрішніх поверхонь чаші. У процесі роботи насос захоплює воду, вона циркулює у фільтрі робота-пилососа та виходить назовні вже очищеною.
Очищення поверхонь басейну відбувається за рахунок жорстких щіток та обертових валиків. Вони мають спеціальну форму та розташування, завдяки чому робот-пилосос без проблем переміщується по всій поверхні басейну, збирає будь-яке сміття, справляються з різними формами чаш та будь-якими ділянками (стіни, дно, сходинки та інші важкодоступні місця).
Роботи-пилососи мають спеціальні датчики. Вони обраховують форму басейну, перешкоди, що трапляються на шляху, ступінь забруднення води та інші моменти. Це дозволяє побудувати оптимальний маршрут прибирання, зекономити час та електроенергію чи заряд акумулятора.
Керування роботом-пилососом відбувається за допомогою блоку живлення, що знаходиться на суші, або програми в смартфоні чи планшеті. Деякі моделі пристроїв мають в комплектації пульт ДУ.
Стабільна робота пристрою для очищення забезпечується надійним вологозахистом кабелю, двигуна, електроніки та інших комплектуючих. Окрім того, для усіх відкритих механізмів передбачена додаткова ізоляція, так само як і в областях з’єднань. Тим не менш, слід зауважити, що під час використання робота-пилососа заходити в резервуар не рекомендується. Варто також приглянути за домашніми тваринами.
Роботи-пилососи практично безшумні, їх можна запускати на ніч, коли басейном не користуються. По закінченню прибирання достатньо витягти пилосос з води та почистити контейнер, в який збирається сміття. Фільтр рекомендується періодично промивати під проточною водою.