Чани різного типу стали популярним елементом для організації простору для відпочинку. Вони компактні, зручні у встановленні та експлуатації. Дозволити собі їх можуть навіть ті, у кого власне подвір’я не відрізняється значними параметрами. Такий релакс дозволяє не тільки відновити сили, але й має позитивний вплив на здоров’я. Правильно організувавши дозвілля, користуватися таким чаном можна як взимку, так і влітку.
Пластиковий чан: особливості обслуговування чаші
Доглядати та очищати чашу, виготовлену з пластику (для прикладу це може бути конструкція типу Офуро), не складно, але при цьому важливо дотримуватися ряду рекомендацій.
Щоб максимально довго зберегти зовнішній вигляд конструкції та підтримувати чистоту води в ній, краще передбачити навіс над чаном та додаткове накриття, яким буде прикриватися чан в період, коли ним не користуватимуться. Це може бути, як виріб з підручного матеріалу, так і спеціально виготовлене полотно, яке чітко відповідатиме розмірам чану, буде легким та зручним у експлуатації.
- Для безпеки купання та підтримання зовнішнього вигляду чаші постійно контролювати рівень кислотно-лужного балансу. У випадку, якщо пластиковий чан активно експлуатується – робити це щоденно. Для проведення контролю стану води варто мати під рукою комплексний тестер. Врегульований показник ph важливий не тільки для безпечного відпочинку відвідувачів, але й для ефективної дії хімії для басейну.
-
Обов’язкова умова – проведення знезараження води. У випадку з пластиковим чаном, використовуючи хлор, потрібно готуватися до того, що внутрішня частина конструкції може швидко знебарвитися. Більшість виробників таких чаш радять в якості знезараження води використовувати безхлорну хімію (наприклад, на основі активного кисню).
- Якщо чан використовується для групового купання, стан воды в ньому потрібно не тільки контролювати після кожного купання, а й змінювати кожні 2-4 дні (в залежності від активності використання).
-
Слід врахувати, що на час простою конструкції воду краще злити, а конструкцію ретельно промити. Чан повинен регулярно оброблятися, очищатися з застосуванням хімії. Краще всього для цього використовувати спеціальну хімію, але допускається застосовувати й засоби для очищення басейну, якщо вони не містять абразиву чи агресивно діючих компонентів.
-
Власники таких чанів повинні застосовувати для обробки води альгіциди - вони перешкоджатимуть розмноженню водоростей та засоби для усунення нальоту, іржі та відкладень органічного типу. Поверхня самої чаші повинна регулярно оброблятися спеціальними засобами.
- Щоб бруд та шкідливі мікроелементи не накопичувались на поверхні конструкції, вона повинна ретельно митися. Жорсткі щітки для видалення бруду не підійдуть – використовувати варто м’які щітки або серветки з тканини.
Застосовуючи хімію для басейнів для очищення пластикового чану, уважно ознайомитися з інструкцією до засобів, врахувати рекомендоване дозування (зазвичай, розраховується на кількість води). Заборонено відхилятися від вказаних норм дозування. Врахувати, що очищення води не проводиться тоді, коли в чаші знаходяться люди. Суху хімію для очищення води чи дезінфекції не можна додавати в воду без попереднього ретельного розчинення.
Врахувати, що поводитися з такими чанами потрібно обережно, оскільки на конструкції при невдалій експлуатації можуть з’явитися тріщини, не піддавати механічним пошкодженням. Чан з пластику може стати родзинкою та ідеальним місцем для релаксу, як на приватному подвір’ї, так і в місцях громадського відпочинку. Головне – ретельно, правильно та своєчасно очищати саму конструкцію та воду в ній.