Головними умовами безпечного та комфортного купання є своєчасне очищення води в басейні та самої чаші. Важливо вчасно також знаходити причину неприємного запаху води, наявності різних органічних утворень, контролювати хімічний склад, якість та чистоту води, рівень кислотно-лужного балансу. В цій справі важлива комплексна робота і крім вказаних дій потрібно продумати й наявність фільтраційних елементів для басейнів, підбір якісних дезінфекційних засобів. Не зашкодить і обробка води та знищення бактерій та вірусів з допомогою ультрафіолету.
Очищення води в басейні: як процедуру зробити ефективною
Якісне механічне очищення води можливе тільки у випадку, якщо фільтраційна конструкція буде підібрана правильно, а фільтр міняти своєчасно. Тільки так можна отримати чисту, прозору та безпечну воду для купання. Обираючи фільтр для басейну, важливо враховувати, яке навантаження він може витримувати, чи може функціонувати в умовах перенавантаження, як часто доведеться його міняти.
Очисна система для басейну в основному підбирається з врахуванням таких факторів:
-
параметри чаші басейну;
-
частота його експлуатації;
-
максимальне робоче навантаження помпи;
-
параметри фільтраційної установки;
-
правила підключення та використання фільтру.
Обираючи фільтр, потрібно враховувати й інші обов’язкові рекомендації. Враховувати мінімальну та максимальну потужність системи, яка виконує функції очищення. Процес фільтрації всієї води в басейні не повинен займати більше 4 годин. Враховуючи цей показник і розраховується рекомендована пропускна здатність фільтру. Обираючи фільтр, звернути увагу на те, чи економною буде така система. Врахувати не тільки її продуктивність, але й рівень шуму під час роботи. Практично всі фільтраційні системи працюють безшумно, але при цьому якість виконаної роботи може відрізнятися.
Види фільтрів для басейну та частота їх заміни
Серед найпопулярніших типів фільтрів для басейнів спеціалісти виділяють три основні варіанти.
-
Фільтри з картриджами, які можна змінювати. Їх не складно фіксувати за рахунок простоти конструкції та компактних розмірів. В основному встановлюються в басейнах невеликих розмірів. Здатні відфільтровувати бруд розміром до 10 мкм. Фільтри швидко забиваються та потребують регулярної заміни.
-
Фільтри для басейну піщаного типу. Прості у використанні, відрізняються хорошою якістю відфільтровування бруду. Сама конструкція фільтрів виготовлена із скловолокна чи металевої основи, в середині якої знаходиться фільтраційний матеріал – кварцовий пісок. Частота промивання піщаної основи та заміна фільтрів залежить від інтенсивності експлуатації басейну. Так, якщо піщаний фільтр встановлений в басейні комерційного типу, щоб підтримувати безпечне середовище для купання, здійснювати його промивання 1 раз на 7-10 днів. Якщо це приватний басейн, достатньо буде проводити процедуру 2 рази на місяць. Повноцінну заміну піщаної основи робити кожні 1,5-2 роки.
- Фільтри діатомові. Одні з найефективніших систем для очищення води в басейні. Процедура очищення можлива завдяки спеціально встановленим картриджам, основний фільтраційний матеріал – діатомова земля. Вартість їх значно відрізняється в порівнянні з попередніми видами елементів, але й ефективність краща. Здатні відфільтровувати бруд до 1 мкм.
Вибір та встановлення фільтру – важливий етап експлуатації басейну, оскільки від цього залежить чистота води, комфорт відпочинку та навіть частота використання дезінфекційних засобів. Правильно обраний фільтр та його своєчасна заміна дозволяє навіть зменшити затрати на придбання хімії для басейну.