Споруджуючи басейн на своєму подвір’ї, господар розраховує на якісний відпочинок у прозорій чистій воді. Але часто у штучній водоймі починають розмножуватись шкідливі мікроорганізми. Цей процес пришвидшується під впливом сонячних променів і перепадів температури. З’являються слизький наліт на стінках басейну, специфічний запах та дрібні водорості. Зверху вода може вкритись піною або плівкою, вона стає каламутною і набуває зеленуватого відтінку. Купатися у такій рідині і навіть знаходитись поруч з нею шкідливо для здоров`я. Правильний догляд за басейном здатен запобігти неприємностям.
Профілактика цвітіння води в басейні: базові принципи
Надійним способом запобігти появі водоростей є застосування багатоступеневих систем фільтрації води. Але новітні технології доволі дорогі, тому більшість власників басейнів вдаються до доступніших, проте не менш дієвих методів:
- Постійної фільтрації води у басейні. Необхідно регулярно очищувати фільтр та змінювати картриджи у ньому. Чим більше часу фільтр буде працювати, тим менша вірогідність появи водоростей – вода не застоюватиметься. У літній період, коли басейном користуються чи не щодня, варто тримати пристрій ввімкненим цілодобово.
-
Очищення води альгіцидами та хлором. Разом ці хімічні засоби діють ефективніше. Спочатку альгіцид зруйнує оболонку водоростей та їх захисну систему, потім хлор знищить до кінця та запобігатиме їх появі у майбутньому.
- Контролю за кислотно-лужним балансом води за допомогою спеціальних тестерів. Оптимальний рівень PH рідини у басейні – 7.2-7.6. Якщо цей показник не у межах норми, то ефективність засобів для очищення води значно знижується. Кошти на них будуть витрачені даремно;
- Використання якісних хімзасобів для хлорування води – на основі гіпохлорида кальція. Це допоможе запобігти зверхстабілізації – стану води, при якому очищувальна функція хлору погіршується.
У сукупності ці заходи допоможуть утримувати басейн у належному стані. Але навіть якщо штучна водойма вже зацвіла – це не привід опускати руки. Ситуацію можна виправити.
Що робити, якщо вода у басейні вже цвіте: відновлювальні роботи
Спеціалісти радять зважати на те, наскільки далеко зайшов процес цвітіння. Якщо усі ознаки явно виражені (наліт на стінках, сильний неприємний запах, піна, яскраво-зелений колір рідини), то варто діяти рішуче:
Повністю злити зіпсовану зацвілу воду.
Ретельно очистити та знезаразити стінки і дно басейну спеціальними хімічними засобами.
Залити нову воду і надалі пильно слідкувати за її станом.
Якщо з’явились тільки перші ознаки цвітіння, можна діяти не так радикально:
1. Гідропилесмоком або сачком зібрати видимі водорості, піну та інші дрібні забруднення.
2. Скорегувати рівень PH (кислотно-лужний баланс), щоб засоби для очищення води подіяли максимально ефективно і швидко.
3. Очистити стінки та дно басейну з застосуванням спеціальних засобів для басейнів.
4. Ввести в воду подвійну дозу альгіцидів, які руйнують оболонку та захисну (імунну) систему водоростей. Кількість препаратів залежить від стану води та об`єму басейну.
5. Одразу провести шокове хлорування води, яке знищить залишки цвілі, або ввести перекис водню.
6. Ґрунтовно профільтрувати воду.
Надалі для запобігання цвітіння води в басейні варто дотримуватись профілактичних заходів.
Менеджери WaterLine із задоволенням допоможуть підібрати ефективні хімічні препарати для догляду за басейном, аби відпочинок у чистій воді став запорукою міцного здоров`я та приємних емоцій.