Незалежно від того, який басейн встановлений на території, власники повинні врахувати, що на них лежить велика відповідальність – турбуватися про догляд самої чаші штучної водойми та води в ній і території навколо. Саме ці фактори є важливі для безпечного та незабутнього відпочинку.
Зона біля басейну: особливості догляду та облаштування
Частіше всього для оформлення місця відпочинку біля басейну використовують плитку та терасну дошку. Щоб підтримувати їх цілісність, відповідний зовнішній вигляд та продовжити експлуатаційний період, варто підібрати оптимальні способи догляду.
Так, плитку важливо обробляти засобами, які будуть стримувати розвиток грибка чи поширення водоростей. Не кращим варіантом буде застосування звичайних побутових засобів для очищення поверхні. Вони часто не тільки не дієві, а й погіршують адгезію плитки з основою, що стане причиною її відшарування. Краще для очищення застосувати спеціальні засоби для ефективного та безпечного догляду за територією.
Доглядаючи за терасною дошкою, потрібно врахувати, що мити поверхню варто не рідше, ніж 1 раз за 3-4 тижні. В якості доглядових засобів в таких випадках використовують м’які щітки та спеціальні мильні розчини. Щоб продовжити період експлуатації поверхні, не варто ставити на неї гарячий посуд чи інші предмети, не використовувати гострі інструменти для видалення плям, відокремлення окремих ділянок. Також не допускати ситуацію, коли між щілинами забивається багато піску чи пилу.
Плануючи доглядові процедури, не забувати й про загальне оформлення території біля басейну.
- Оформлення дизайну території біля басейну. Він повинен бути безпечним та, одночасно, гармонічно доповнювати місцевість. Крім матеріалу, яким буде покрита територія біля штучної водойми, продумати наявність декоративних та архітектурних елементів, освітлення. Особливості екстер’єру залежать від розміру басейну, його призначення, активності експлуатації, розміру бюджету, який можна виділити на оформлення.
-
Для ділянки біля басейну краще використати такі матеріали, як деревина (тверді породи, оброблені спеціальними захисними засобами), терасна дошка, натуральний камінь, пісок, мармурова крихта, мозаїчні елементи, плитка, щебінь. Особливості догляду за територією залежить від типу поверхні ділянки.
- Якщо є можливість, посадити рослини біля басейну. Краще всього надати перевагу хвойним чи декоративним рослинам, які не виростають великі та невибагливі до умов. Краще, якщо рослини будуть знаходитись на відстані від басейну, як мінімум в 1-1,5 м.
- Продумати наявність для комфортного відпочинку зручних та зносостійких меблів. Вони повинні бути функціональними, виготовленими з вологостійких матеріалів.
Якщо територія велика, продумати її зонування. Якщо окремо виділятиметься місце для відпочинку поза межами басейну, організувати його краще в тіні.
Чи варто застосовувати хімію для басейну
Доглядаючи за зоною відпочинку біля басейну слід продумати не тільки видалення плям, а й дезінфекцію поверхні, заходи, які дозволять зробити відпочинок комфортним та безпечним. Саме для цього й використовують додаткового хімію для басейну. Підбір засобів залежить від того, яким матеріалом покрита територія та ступінь її забруднення. Спеціальні засоби можуть використовуватися і в якості профілактичних.
Частіше всього для обробки території біля басейну використовують дезінфікуючі засоби – краще всього препарати на основі активного кисню. Вони не менш ефективні від хлорвмісних препаратів, але при цьому м’які та не впливають на якість та зовнішній вигляд поверхні. Якщо є необхідність видалити цвіль, грибок або водорості, краще використати альгіциди. Вони актуальні не тільки для обробки води та чаші, але й ділянки навколо штучної водойми. Препарати підійдуть, як для усунення проблеми, так і для профілактики.
Сучасні виробники готові запропонувати хімічні засоби в цьому сегменті для вирішення будь-якого питання. Головне – підібрати оптимальний варіант, який підійде для конкретної ситуації.