Цвітіння води в басейні - досить поширена проблема. Особливо водорості допікають власникам відкритих резервуарів. Тому вони постійно шукають ефективні засоби для боротьби із зеленими шкідниками та інколи вдаються до народних методів. Серед них – застосування зеленки та йоду. Поговоримо далі про те, чи можна додавати йод або зеленку в басейн.
Що призводить до цвітіння води
Перш ніж говорити про ефективність того чи іншого препарату, з’ясуємо причини цвітіння води. Їх декілька:
- Тепло. Частіше за все басейни цвітуть влітку, адже в теплій воді водорості розмножуються швидше.
-
Світло. Сонячні промені стимулюють ріст водоростей в басейні.
-
Органіка. Мікроорганізми, що викликають цвітіння, підживлюються саме органічним сміттям (опалим листям, гілками, пилом тощо).
-
Фільтри. Якщо у басейні відсутні фільтри, або вони погано працюють, цвітіння практично не уникнути.
Чи ефективні проти водоростей йод та зеленка
У силу недовіри до спеціальної хімії або бажання заощадити, деякі власники басейнів у якості засобів для боротьби з водоростями обирають йод та зеленку. Досить часто такі господарі потрапляють у ситуацію, коли цвітіння води не лише не припиняється, а й стає ще активнішим.
У такому випадку доводиться вдаватися до радикальних методів, тобто повністю спускати воду з басейну. Окрім того, наслідками застосування аптечних препаратів може стати:
- забарвлення поверхонь басейна у кольори йоду та зеленки;
-
зміна відтінку шкіри у плавців;
-
алергічні реакції у відпочивальників, подразнення та почервоніння шкіри.
Слід врахувати, що у розчиненому стані дезінфікуючий рівень зеленки та йоду досить низький, тому для обеззараження води в басейні такі препарати не застосовуються.
Як попередити цвітіння води в басейні без йоду та зеленки
Чи варто вдаватися до малоефективних народних методів, якщо є перевірені та надійні. Звичайно, це справа особиста. Тим не менш, фахівці радять дотримуватися розумного підходу у питаннях обслуговування басейну. Процес має бути регулярним та комплексним, а алгоритм дій наступним:
-
проведення дезінфекції води в басейні;
-
контроль pH та рівня концентрації хлору;
-
обов’язкова фільтрація води;
-
механічне очищення води в басейні;
-
внесення альгіцидів, які попереджають та призупиняють ріст водоростей;
-
внесення коагулянтів – препаратів, що допомагають зв’язати найдрібніші часточки сміття.
Окрему увагу слід звернути на альгіциди. На даний момент це єдиний препарат, який є дійсно ефективним у боротьбі з водоростями в басейні. Альгіцид діє безпосередньо на водорості, руйнуючи при цьому оболонку як дорослих рослин так спор. Принцип роботи у таких препаратів може бути різний:
-
Профілактичний. Такі засоби застосовують для попередження цвітіння. Їх вносять регулярно у певному дозуванні.
- Боротьба з цвітінням. Ці препарати застосовуються одноразово протягом певного періоду. Засоби такої дії мають високу концентрацію, що дозволяє досягнути швидкого результату в басейні. Інколи можливе повторне внесення альгіциду такого типу.
Окрім того, альгіциди поділяють виходячи із типу біологічних організмів. Так у продажу можна знайти альгіциди комплексного направлення, які борються із одноклітинними водоростями, бактеріями та вірусами. Також виробники пропонують альгіциди вузьконаправленої дії. Вони ефективні лише у боротьбі з одноклітинними водоростями в басейні. Для позбавлення від інших шкідливих мікроорганізмів варто обирати хлормісткі засоби.
Як показує практика та стверджують фахівці, йод та зеленка навряд чи допоможуть у підтримці чистоти та безпеки водного середовища басейну. Однак, саме це є головною метою власника, адже лише за таких умов відпочинок у штучній водоймі буде комфортним і у задоволення.