Карпатські чани перестали бути чимось екзотичним. Побалувати себе таким відпочинком можна не лише в Карпатах. Чани встановлюють на базах відпочинку, в санаторіях, готелях, СПА, у заміських будинках та на дачах. Де б не розміщувався карпатський чан та скільки б людей у ньому не відпочивали, він потребує регулярного обслуговування. Лише за такої умови відпочинок буде дійсно здоровим та комфортним.
Правильна водопідготовка
Головним секретом догляду за карпатським чаном – є правильна водопідготовка. Під час її проведення не обійтися без певного набору спеціальної хімії. Господарям чану варто запастися:
- Засобами для пом’якшення води. Як правило, вода у чан подається із магістрального трубопроводу або свердловини. Ця вода містить велику кількість металів та солей кальцію, які стають причиною нальоту на стінках, що негативно впливає на стан чану, встановлене обладнання та здоров’я відпочивальників (призводить до подразнень та пошкоджень шкіри, впливає на стан нігтів та волосся). Для пом’якшення води фахівці радять використовувати препарати AquaDoctor SMe StopMetal та Crystal Pool MetalGone. У разі високого рівня марганцю та кальцію, варто придбати AquaDoctor SM StopMineral.
-
Засоби для регулювання pH. Для вимірювання кислотно-лужного балансу в чані застосовують електронний pH-метр. Кислотно-лужний баланс має перебувати у діапазоні 7.2-7.6. Зважаючи на те, що у чанах використовують гарячу воду, рівень pH буде постійно підвищуватись. Досить часто це призводить до появи на поверхні чану вапняного нальоту та проблем у відпочивальників. У них можуть спостерігатися подразнення сльозової оболонки, сухість шкіри та ламкість волосся. Для регулювання рівня pH у чанах варто постійно мати під рукою засоби із категорії pH мінус. Їх, наприклад, пропонують бренди AquaDoctor та КрісталПул.
- Засоби для боротьби з водоростями. Як правило, популярність чанів зростає в холодну пору року. За теплої погоди такий вид відпочинку також затребуваний, але значно менше. Влітку господарям чанів варто пильнувати появу водоростей. Тепла та сонячна погода сприяють їх розвитку та росту. Впоратись з водоростями допоможуть альгіциди. Вони впливають на зелених шкідників ще на клітинному рівні та блокують їх ріст і розмноження. Додавати альциди у карпатські чани фахівці рекомендують щотижня.
Інші правила догляду за карпатським чаном
Окрім правильної водопідготовки, чистоту та безпеку карпатського чана забезпечить дотримання наступних порад:
- Карпатський чан краще встановлювати під навісом. Така конструкція дозволить насолодитися водними процедурами навіть у дощ чи сніг, а також захистить чан від попадання сміття.
-
Варто мати спеціальне накриття для чана. Накриття дасть можливість захистити ємність від дрібного сміття, пилу, листя у періоди, коли вона не використовується.
- Воду в чані, як і в басейні, варто регулярно замінювати. Деякі господарі навіть придбавають для чанів системи фільтрації.
-
Періодичне механічне очищення чаші. Не лише вода, а й сама чаша чану потребує механічного очищення. Особливу увагу слід звертати на чавунні чани, які схильні до ржавіння. Для того, щоб почистити чан, з нього відкачують воду та виймають каміння після чого проводять прибирання та дезінфекцію, наповнюють чистою водою.
Карпатський чан – це незабутній відпочинок, який допомагає зняти втому, очищує пори та виводить токсини з організму, зміцнює нервову та імунну системи, регулює обмін речовин тощо. Однак, така купель буде корисною, ефективною та безпечною лише за умов правильного догляду.