Наявність власного басейну – чудова можливість відпочити в будь-який зручний час, провести цікаво дозвілля з рідними та друзями. В даному разі важлива не тільки хороша компанія, а й правильно обладнаний басейн, чиста вода в ньому. Такі критерії є обов’язковими для тих, хто хоче користуватися басейном безпечно та з комфортом.
Утримання басейну: необхідне обладнання та засоби
Перелік обладнання для утримання і обслуговування басейну буде практично аналогічним для різних видів басейнів. Важливо заздалегідь підібрати все необхідне для ефективного обслуговування конструкції.
Щоб утримувати басейн та воду в ньому в належному стані, потрібно потурбуватись про наявність таких засобів.
- Пристрої для фільтрації та очищення води в басейні. Підбираючи фільтри для очищення води, варто врахувати основні показники: об’єм чаші, частота експлуатації ємності, для громадського чи приватного користування передбачена конструкція. Зазвичай виробники пропонують такі види фільтрів: піщані, діатомові, картриджні.
Піщані вироби – відносяться до бюджетного сектору утримання басейну, але часто не практичні в використанні, оскільки сам фільтр потребує постійного очищення з використанням великої кількості води.
Діатомові. Виготовлені в формі мілкої решітки, яка має порошковидну поверхню. Такий виріб також потребує своєчасного ретельного очищення, щоб можна було максимально якісно ним користуватися. Враховувати й те, що такі решітки потребують спеціальних умов утилізації.
Картриджні варіанти. Застосовуються частіше всього, практичні у використанні для утримання басейну. В якості фільтруючого наповнювача може бути поліпропіленове волокно, брикетоване вугілля та інші матеріали. Вид фільтруючого засобу підбирають, враховуючи якість води в басейні. Картриджі-фільтри не складно чистити та міняти.
-
Насоси для басейну. Підбирати їх потрібно уважно, враховуючи те, які функції на такі пристрої буде покладено. В залежності від особливостей функціонування пристроїв, виділяють такі види приборів: циркулюючі, самовсмоктуючі, з додатковою опцією підігріву води.
- Засоби для знезараження води в басейні. Часто лише фільтрів для очищення води до безпечного для використання стану недостатньо. Щоб підтримувати воду басейну в належному стані, додатково слід обрати засоби для знезараження води – озонатори, іонізатори, засоби на основі хлору чи активного кисню.
-
Прилади для підігріву води басейну. Вони встановлюються не у всіх басейнах, але часто є необхідність підігріти воду в чаші навіть в літній період. Для таких випадків можна придбати електронагрівачі, теплообмінники, сонячні колектори.
- Накриття для басейну. Вони будуть актуальні, як для використання взимку, так і в літній період. Покриття купують в залежності від потреб утримання басейну. Їх обирають для захисту води від потрапляння сміття, зменшення тепловтрат, мінімізації утворення конденсату, зменшення випаровування води. Іноді такий елемент йде в комплекті з басейном. Якщо ж його не має, то придбати накриття – не проблема.
Додаткові засоби для обслуговування басейну
Перелік таких елементів досить великий і залежить від розмірів басейну, його розташування та потреб власника конструкції.
- Скіммери. Додатковий елемент для очищення води. Виробники пропонують навісні моделі приборів (для басейнів надувного та каркасного типу) та вбудовані (з їх допомогою здійснюється грубе очищення води).
-
Пилосос для басейну – пристрій, який допоможе швидше та якісніше очистити дно басейну. Обрати можна як ручну модель, так и робот-пилосос.
- Сходи для входу до басейну. Якщо потрібен такий атрибут, то обрати варто міцний, зносостійкий, надійний варіант, який буде зручним в використанні.
На здоров’ї та безпеці не варто економити, тому, підбираючи, як додаткове, так і основне устаткування для басейну, краще звернутись до магазину, де є можливість придбати товар перевіреної якості.