Як правило, запускати стаціонарні вуличні басейни в роботу починають у травні, а до консервації резервуарів вдаються лише у жовтні. В перші та останні місяці вода в басейнах прогрівається набагато гірше, тож чимало власників замислюються про придбання спеціального обладнання для підігріву води.
Слід зазначити, що на сучасному ринку чимало різного устаткування для нагрівання води в басейнах. Тому, перед власником штучних водойм постає питання правильного вибору. Головними вимогами до такого устаткування є його безпечність, необхідність мінімального обслуговування та економічність.
Види нагрівачів для басейнів
Підігрів води в басейні можна організувати декількома способами:
- Електронагрівач. Проточний електронагрівач встановлюється біля резервуару. Пристрій має невеликі розміри та живиться від електромережі. Чимало брендів оснащують електронагрівачі термостатами, які дають можливість контролювати потужність нагрівача та підтримувати температуру води. Ціна такого обладнання досить невисока. Основну частину витрат складає вартість електроенергії, яка витрачається на підігрів води. Зазвичай власники басейнів, що мають таку систему нагрівання, встановлюють багатотарифні лічильники або сонячні батареї, що дозволяють знизити вартість підігріву.
-
Кожухотрубний теплообмінник. Найчастіше такі системи обігріву використовують для басейнів з малими та великими об’ємами. Кожухотрубний теплообмінник представляє собою пучок труб, які поміщені в корпус. По трубкам проходить теплоносій, а по кожуху – басейнова вода. Нагрівач такого типу найчастіше комбінують з опалювальним котлом, хоча його можна підключати до різних джерел енергії в т.ч. і до сонячних колекторів. У цьому випадку енергія буде безкоштовною. Коштує теплообмінник не дешево, хоча витрати на підігрів води у випадку використання такого обладнання, порівняно невеликі.
-
Тепловий насос. Як і для електронагрівача, джерелом живлення для теплонасосу слугує електромережа. Однак, електроенергії для такого обладнання потрібно значно менше у зв’язку з тим, що вона знадобиться лише на роботу насосу, а не на нагрів води. Вартість пристрою немаленька, однак він досить затребуваний через високу ефективність, компактність, легкість монтажу та швидку окупність.
- Сонячний колектор. Наявність сонячного колектора дозволяє підігрівати воду в басейні безкоштовно. Такі системи, як правило, встановлюють на дахах і використовують не лише для підігріву басейнів, а й для опалення чи ГВП. Установка складається з трубчатих колекторів та акумуляторів тепла. Вартість геліосистеми висока, однак на нагрів води витрачатися вже не доведеться.
Як доглядати за басейнами з підігрівом води
Підігріта вода в басейні – це звичайно додатковий комфорт та приємні відчуття. Однак, до догляду за такими резервуарами слід поставитися максимально уважно, адже тепла вода сприяє розмноженню бактерій та водоростей.
Отже резервуарам, в яких підігрівається вода, обов’язково потрібні:
-
якісна фільтрація;
-
ефективна дезінфекція;
-
регулярний контроль рівня pH;
-
регулярна боротьба з водоростями.
Зважаючи на якість води, що закачується в басейн, також можуть знадобитися препарати для видалення металів. Не зайвим буде мати під рукою флокулянти або коагулянти, що допоможуть повернути воді прозорість у випадку її каламутності.
Людям, що не переносять хлору, для боротьби з патогенними грибками, бактеріями і вірусами у воді, можна порекомендувати препарати на основі активного кисню. Такі засоби не менш ефективні за хлорвмісткі препарати, однак значно дорожчі.