Для чого потрібна зимова хімія для басейну

Щоб зберегти цілісність конструкції басейну відкритого типу та підтримувати відповідну якість води, слід правильно провести підготовку до зберігання в зимовий період. Підібравши правильні хімічні засоби для обробки, провівши всі етапи обслуговування у відповідній послідовності, можна весною швидко ввести штучну водойму в експлуатацію та насолоджуватись релаксом. Більше всього слід приділити увагу правильному очищенню води, підтримці балансу мікроелементів в басейні.
Хімія для консервації басейну: для чого використовують
Весною з приходом тепла хочеться максимально швидко відкрити басейн та користуватися ним. Щоб мати таку змогу та не зіткнутись з рядом проблем навесні, варто ще восени потурбуватися про те, щоб склад води в басейні був збалансованим.
Це дозволить уникнути проблем:
-
Прояву корозії – проблема виникає при низькому рівні ph.
-
Дисбаланс ph – стає причиною порушення лужності водного середовища та появи плям на стінках чаші басейну.
-
Поява водоростей у воді – проявляється, якщо хоча б кілька днів поспіль температура трималась вище 0°С. Щоб уникнути цієї неприємності, варто застосовувати спеціальні дезінфектори, альгіциди.
Власники басейнів ще при встановленні конструкцій повинні потурбуватися, щоб всі необхідні засоби у них були в наявності, а сама обробка повинна проводитися своєчасно. Якщо ще не всі засоби та зимова хімія для басейну куплені – все необхідне можна придбати в одному магазині.
Хімія для консервації басейну: особливості використання
Щоб весною можна було швидко розконсервувати басейн при підготовці штучної водойми повинні бути враховані всі основні правила та рекомендації.
-
Контролювати рівень ph та, за необхідності, нормалізувати показник. Якщо влітку норма цього показника вважається на рівні 7,2-7,6, то при підготовці басейну відкритого типу до зими з допомогою хімії варто зафіксувати на 0,2 одиниці вище. Необхідно це для того, що навіть в період, коли басейн не використовують, ph знижуватиметься (хоч і не такими темпами, як в літній сезон). Для контролю показника потрібно використовувати спеціальні тести, а для нормалізації – альгіциди і шокове хлорування.
-
Привести в норму показник лужності. Перед зимою цей показник, як і ph, зафіксувати на більшому рівні. Так, якщо для літа показник в нормі повинен бути на рівні 120-140 част./млн., то в період підготовки басейну до зими показник підняти до рівня 170 част./млн. Для цього можна застосувати спеціальну хімію.
-
Провести шокову терапію води, яка дозволить позбутися всіх шкідливих мікроорганізмів та зупинить поширення водоростей. Ідеально справляться зі своїм завданням засоби з хлором. Варто врахувати, що максимальний ефект можна отримати тільки за умови, якщо всі показники води будуть в межах норми (особливо ph). Знижена ефективність хлорування може спостерігатися і в разі активного впливу ультрафіолету. Через це процедуру хлорування краще здійснювати в вечірній час.
-
Використання альгіциду (краще всього додавати його на останньому етапі підготовки басейну до консервування) допоможе очистити водне середовище та припинити розмноження та поширення водоростей.
Вода матиме відповідну якість, а конструкція залишиться цілісною тільки у випадку, якщо всі процеси підготовки будуть виконані якісно та вчасно. Важливо також і своєчасно почати консервування басейну. Ідеальним для цього буде період, коли температура досягла показника +15°С та почала знижуватися. В цей період варто використовувати зимову хімію. Дотримуючись всіх умов підготовки басейну до зими, можна знизити витрати на розконсервацію весною.