Як освітлити каламутну воду в басейні

Споруджуючи басейн на власному подвір’ї, господарі розраховують на якісний відпочинок – безпечне та комфортне купання. Аби він був саме такий, слід слідкувати за технічним станом гідротехнічної споруди та якістю води. У нормі вона має бути чистою, прозорою та без сторонніх запахів. Якщо рідина стала каламутною, це свідчить про проблему.
Чому вода у басейні може стати каламутною
Найбільш розповсюдженими причинами каламутності рідини у басейні є:
- Недоліки у експлуатації фільтраційного обладнання. Так, фільтр працює недостатньо довго або його потужності не вистачає на очищення басейну такого розміру; несвоєчасна заміна комплектуючих; вихід з ладу певних деталей.
Для недопущення каламутності слід дотримуватися інструкції по використанню від виробника та оперативно усувати поломки;
- Недостатнє механічне очищення. У воду потрапляє не лише листя, гілки з дерев, пісок, комахи, а й часточки косметичних та миючих засобів. Силікони та жири з них, вступаючи у реакцію з препаратами для басейну, можуть робити воду каламутною.
У цьому випадку варто ретельніше чистити басейн вручну чи гідропилесосом.
- Поява водоростей. Якщо каламутність супроводжується появою таких симптомів, як позеленіння води, скупчення слизу на чаші басейну та неприємний запах, швидше за все, вода зацвіла. Вимагається застосування альгідиців – препаратів, що руйнують захисну та імунну систему водоростей. Цикл їх розмноження зупиняється.
- Підвищений рівень заліза, мінеральних солей. Через надмір мінералів вода не лише втрачає прозорість, а й змінює колір на іржавий, стає жорсткою на дотик та має специфічний металевий запах. Купатись у ній небезпечно, адже це може спричинити отруєння організму.
У цьому випадку застосовують коагулянти: вони зв`язують частинки речовин і ті опускаються на дно у вигляді осаду. Його можна легко прибрати сачком чи гідропилесосом.
У значній мірі саме від правильності застосування хімічних засобів залежить, чи буде вода прозорою.
Порядок застосування хімії для освітлення каламутної води у басейні
Боротьбу з каламутністю розпочинають з визначення кислотно-лужного балансу води за допомогою спеціальних тестерів. У нормі показник PH – 7.2-7.4. Якщо він поза цими межами, альгіциди та коагулянти неефективні. Тож рівень PH коригують спеціальними регулюючими препаратами.
Наступний крок – введення у воду альгіцидів та коагулянтів. Перші знищать водорості, а другі –акумулюють надлишки солей та заліза у вигляді осаду.
Завершальним етапом є хлорування води для знищення хвороботворних мікроорганізмів. Це доступний та ефективний спосіб знезаразити рідину. Однак надлишок хлору може викликати алергічні реакції у вигляді лущення шкіри, сухості слизових оболонок та волосся. Альтернативою хлоруванню для людей, схильних до алергії, є препарати на основі активного кисню: вони гіпоаллергенні та сумісні з іншою хімією для басейну.
Можна застосувати й іншу техніку для освітлення води: ввести сучасний препарат 3 в 1 для очищення і знезараження, наприклад, Aqua Doctor MC-T, який ефективно знешкоджує й дрібні механічні частинки, й водорості, спори грибків, віруси та бактерії. Так роблять, якщо каламутність викликана кількома причинами, або ж точне джерело проблеми не встановлено.
Менеджери онлайн магазину Waterline підберуть оптимальний набір засобів для освітлення каламутної води, виходячи з причини проблеми. Маємо широкий асортимент сертифікованих засобів від провідних світових брендів – Сrystal Pool та Aqua Doctor.