Для безпечного та комфортного відпочинку біля басейну, як дітей, так і дорослих, потрібно ретельно слідкувати за чистотою чаші конструкції та водою в ній. Якщо дорослі можуть себе контролювати, то діти під час купання часто ковтають воду, а їхні слизові оболонки та шкіра надто чутливо на це реагують. Щоб підтримувати чистоту та безпечність користування басейном, варто потурбуватись про наявність спеціальних хімічних засобів.
Хімічні засоби для дитячого басейну: які краще обрати
Для тих, хто турбується про здоров’я своїх дітей, для очищення басейну спеціалісти рекомендують підібрати:
- Засоби, які забезпечать знезараження води. Доступними, економними та популярними є препарати, активною речовиною в яких є хлор. Більшість бачить головну перевагу їх використання – ефективність та широкий спектр дії – швидке знищення шкідливих вірусів та бактерій, цвілі, грибка. Обираючи хлор, варто враховувати особливості його використання – має специфічний неприємний запах та з часом знебарвлює поверхню чаші. Надто частий відпочинок в воді, очищеній хлором, провокує сухість шкіри та неприємні відчуття на слизових оболонках. Через ці фактори власники дитячих басейнів все частіше віддають перевагу засобам на основі активного кисню. Вони не провокують подразнень та не впливають на зміну ph води. Хімія на основі активного кисню може використовуватись разом з хлором.
- Альгіциди – їх використання дозволяє уникнути цвітіння води. Вони подразнюють оболонку водоростей та не дають їм далі розмножуватись. Краще всього використати при перших же неприємних ознаках – появі неприємного запаху, формуванні плівки чи слизу на поверхні води, початку цвітіння.
- Коагулянти. Засоби, які варто використати в разі швидкого підвищення вмісту мінеральних солей та заліза в воді. Помітити ці ознаки не складно – рідина стає більш жорсткою, є металевий запах, сліди іржі. На перший погляд ці прояви можуть бути безпечними, але вони стають причиною отруєння. За допомогою коагулянтів часточки солей та заліза, які містяться в воді, підтягуються і осідають на дно чаші, після чого їх не складно зібрати (гідропилососом чи руками).
- Засоби для нормалізації ph. Для безпечного використання басейну кислотно-лужний показник слід тримати на рівні 7,2-7,6. Це комфортно для людей, а також допомагає в разі застосування хімічних засобів підвищити їх ефективність. Процедуру проводять з допомогою спеціальних тестів (не рідше 1 разу на 7-10 днів). Якщо показник не відповідає нормі, його слід відкоригувати.
Вибір хімічних засобів для дитячих басейнів: що варто врахувати
Обираючи хімію для дитячого басейну, рекомендовано звернути увагу на кілька нюансів. Тільки після врахування цих особливостей засоби дійсно створять необхідний ефект.
- Обирати продукцію з сертифікатом якості і від надійних виробників. В магазині WaterLine запропонований великий асортимент продукції цього ряду – кращі з брендів - Crystal Pool і Аква Доктор.
- Чітко враховувати дозування засобу, вказаного в інструкції. Надмірне дозування може негативно вплинути на здоров’я дитини, а недостатня кількість засобу не дасть необхідного результату. Якщо дитина купалась в воді, очищеній хлором, обов’язково повинна прийняти душ після виходу з басейну.
- Обробляти засобами не лише воду та чашу, а й ділянки, з якими контактуватиме дитина – борти, сходинки, поручні. Це максимально захистить дитину та зробити її відпочинок безпечним.
Якщо потрібна консультація при виборі хімії для дитячого басейну, завжди можна звернутися до консультантів, які готові надати максимально вичерпну інформацію. Вони підберуть хімічні засоби для обробки дитячого басейну, враховуючи його розміри та інші характеристики.