Наявність басейну підштовхує господарів замислитися про методи та засоби підтримки чистоти у резервуарі. Звичайно, фільтрація води та застосування спеціальної хімії для басейнів дозволяють розраховувати на відсутність у воді сміття, а також ефективну дезінфекцію. Щодо чистоти поверхонь, то зазвичай її досягають за допомогою спеціального обладнання та аксесуарів. Одним із варантів є водний пилосос. Апарати цього типу бувають автоматичними (робот-пилосос) та ручними. Саме про особливості пилососів останнього типу й поговоримо у цій статті.
Як влаштований ручний пилосос для басейну
Ручними пилососами зазвичай користуються власники стаціонарних, каркасних та надувних басейнів з габаритами до 50 м2. Більшість моделей таких агрегатів складається із щітки, телескопічного шлангу, гофрованого шлангу та адаптера через який пилосмок підключається до форсунки або скімера. Виробники пропонують ручні пилосос двох типів: автоматичні та напівавтоматичні.
Принцип роботи водного пилососу дуже подібний до звичайного побутового. Завдяки потужному двигуну, агрегат затягує усередину воду. Там знаходиться сітковий фільтр, який очищає рідину від сміття і повертає її назад до резервуара. Зібране сміття попадає у спеціальний мішечок чи контейнер, який треба періодично очищувати під проточною водою.
Сучасні водяні пилососи можуть працювати від електромережі та автономно. Автономні моделі оснащені внутрішніми акумуляторами із різним часом роботи. Батареї живлення потрібно періодично заряджати. Переважна більшість ручних пилососів комплектується щітками-насадками. Вони дають змогу більш ефективно очистити стіни, дно, кути басейну. Інколи до комплекта входять спеціальні насадки для очищення швів між плиткою.
Якщо басейн неглибокий, то для прибирання вистачить звичайного тримача. У разі коли потрібно очистити дно або ділянку на глибині, варто скористатися телескопічною штангою. Її слід підбирати в залежності від розмірів резервуару.
Плюси та мінуси водних ручних пилосмоків
Ручні очисники басейнів мають як переваги, так і недоліки. До переваг можна віднести наступні якості ручного пилосмока:
- Проста та легка експлуатація пилососа. Із прибиранням впорається будь-яка людина, пристрій має невелику вагу та швидко запускається.
- У разі потреби можна очистити лише певну область басейну. Роботи-пилососи працюють відповідно до заданої програми, яка включає увесь периметр чаші.
- Забезпечують високу потужність всмоктування, відмінно прибирають дрібне сміття і пісок.
- Ручний пилосос дозволяє очищувати не лише дно і стіни басейну. За допомогою такого пристрою можна дістатися важкодоступних місць.
- Моделі, що працюють від акумулятора, дозволяють прибрати резервуар навіть за відсутності електрики.
- Можна використовувати для поверхонь із будь-яким покриттям, в т.ч. вкриті поліхлорвініловою плівкою.
Щодо недоліків, то їх у ручних пилососів не так вже й багато:
- Ручний пилосос підходить лише для басейнів з невеликим об'ємом.
- Прибирання вимагає часу та сил.
- Інколи прибирання слід повторити декілька разів, щоб досягти бажаного результату.
- Якщо пилосос працює від акумулятора, то батарею треба заряджати.
- Невеликий обсяг сміттєвих мішків.
- Фільтр не завжди вловлює дрібне сміття.
Ще однією перевагою пилосмоків із ручним управлінням є їх доступність. Коштують такі агрегати та комплектуючі до них значно дешевше роботів-пилососів. У комплексі із якісною хімією для басейнів, ручні пилососи дозволяють досягнути відмінного результату, підтримуючі чистоту та безпеку басейну.