Тестери для басейну - види і призначення

Для своєчасного та постійного контролю параметрів води у басейні використовуються спеціальні тестери. Вони допомагають швидко визначити реальний стан води, забезпечити безпеку для купання дорослих людей і дітей, підкоригувати показники за допомогою хімії для басейну. Контрольований хімічний баланс у басейні дозволить зберігати воду чистою та безпечною, а також продовжити термін служби обладнання, зберегти гарний зовнішній вигляд резервуара.
Зазвичай тестери складають спеціальний набір, що допомагає швидко тестувати воду щодо вмісту різних хімічних речовин. Щоб розуміти процедуру тестування та використання тестів, важливо знати види та призначення тестерів для басейну.
Види тестерів для басейну
1. Хімічні тестери – це окрема група пристроїв, які показують результати, виходячи з хімічних реакцій. При контакті з реагентами води з басейну оцінюється стан зміною кольору. Найпоширеніші хімічні тестери:
- Тест смужки. Доступні та прості лакмусові папірці з нанесеними реагентами допомагають швидко визначити потрібний показник. Тестер опускається в басейн і порівнюється за кольором зі шкалою індикаторів та значень. Слабкістю тест-смужок є волога, при неправильному зберіганні папір промокає і може давати помилкові показники, тому основний комплект смужок слід убезпечити від потрапляння води.
- Крапельні тестери. Вони передбачають у наявності контейнерів для набору води із басейну. В кожен контейнер додається реагент і порівнюється зі шкалою індикаторів. Важливо акуратно капати та відраховувати кількість проявника, тому що помилкове дозування може дати неправильний результат.
- Таблетки. У таких тестерах замість крапель застосовують таблетки. Це гарантує точну дозу реагенту на кожну порцію води, тому помилки з дозуванням виключені.
2. Електронні тестери для басейну – це чутливі прилади, які видають точні результати. Так, похибка електронного тестера рівня РН має похибку +/- 0.01, при можливості помилки хімічного тестування на 0,5 кроку шкали.
Серед електронних варто згадати фотометричні тестери, які дають якісну перевірку з використанням таблеткових реагентів. Тестери працюють на кольорових світлодіодах та чутливих датчиках, що збирають інформацію при пропусканні світла через воду з реагентами. Похибка таких тестерів мінімальна.
Як вибрати тестер для басейну
Навіть недорогі тестери для басейну допомагають дізнатися 2 важливі показники: рівень РН та концентрацію дезінфікуючого засобу (вільного хлору). Для більшості користувачів цього достатньо, але якщо ви прихильник ретельного аналізу, варто вибрати складнішу систему тестування.
Серед показників аналізу важливо розуміти деякі значення:
- Загальна лужність – кількість розчинених у воді лужних речовин, що впливають на загальний РН-баланс води у басейні. Лужність вимірюється в частинах на мільйон (ppm) і корелюється з РН (якщо кислотно-лужний баланс низький, то загальна лужність низька). Для оцінки показників достатньо своєчасного контролю РН та коригування за допомогою підвищуючої та знижувальної хімії.
- Ціанурова кислота - стабілізатор хлору. Ця речовина запобігає швидкісному розпаду хлору під впливом ультрафіолету, що дає більш тривалу роботу дезінфектора. Багато засобів хлорної хімії для басейнів вже включають стабілізатори, не вимагають вимірювання. Тому тестери з вимірюванням ціанурової кислоти більше стануть у нагоді при застосуванні рідкої хімії з нестабілізованим хлором. Але як варіант - не використовувати ціанурову кислоту, а частіше контролювати і коригувати показник вільного хлору шляхом внесення хлорної хімії.
- Жорсткість солей кальцію, скупчення яких утворює стійкий вапняний наліт. А також підвищений вміст металів, що утворює іржу. Спеціалізовані тестери визначать склад води та визначать використання потрібної хімії для зниження жорсткості.