Обладнання для фільтрування басейну

Механічне очищення води можна застосувати до одного з найважливіших процесів, пов’язаних з водою. Для цього у водосховища передбачено систему фільтрування. Завдяки фільтрувальних станціях вода не лише чиста і прозора. Їхня ефективність залежить від безпеки відпочивальників, чистої чаші басейну, кількості витрачених ліків для очищення та дезінфекцій. У цьому матеріалі поговоримо про те, яке обладнання знадобиться для фільтрування басейну.
Що потрібно, аби фільтрувати
Система фільтрування басейну починається з водопровідної системи та спеціальних закладних. На циркуляційний насос вода подається з бемеру або з форсунок. Потім насос направляє потік води в фільтральну бочку. Щоб ефективно очищати воду, потрібно вибрати насос і фільтр так, щоб відповідно співвідношення показників водяного насосу та пропускної здатності фільтру. Дуже часто виробники випускають повністю готові до застосування фільтраційні комплекси, що складаються з циркуляційного насоса і піщаного бака.
Типи фільтрів
Одним з найважливіших вузлів у фільтраційній системі є фільтр. Загалом принцип роботи у всіх запропонованих пристроїв подібний. Під час очищення вода пропускається через фільтральний шар, який дозволяє її механічно очищувати. Проте кожен фільтр має свої особливості. Розгляньмо найпоширеніші системи фільтрування.
Встановлення на основі піщаного фільтра. Піщаний фільтр — це один з найпоширеніших засобів, які використовуються для фільтрування води в басейні. Вони допомагають очищати воду в приватних і громадських резервуарах.
У піскових конструкціях очищення води відбувається шляхом прогонки через кварцовий або скляний пісок. Піщані фільтри мають добру продуктивність і якість очищення. Пісок змінюється в залежності від ступеня його забруднення - раз в один-три сезону. Стандартна піщана система складається з фільтральної посудини, виготовленої з поліестера, скловолокна або термопластика. До складу входять чотири або шестипозиційні вентиляційні вентиляції та манометри. За допомогою манометра можна визначити рівень забруднення наповнювача.
Серед переваг піщаних агрегатів є простота конструкції, легкість у обслуговуванні та невеликі витрати на експлуатацію. Однією з недоліків є грубе очищення води та величезні габарити. Встановлюється обладнання або у технічному приміщенні, або в спеціальній для нього зоні.
Встановлення на основі фільтра картриджів. Картріджні системи працюють на основі спеціальних картр. Найчастіше такі установки використовують у дитячих, надувних і каркасних резервуарах. За типом встановлення, бувають навісними і сторонніми.
Система складається з передньої і задньої частин. Передня частина — корпус фільтра занурюється у воду. Корпус складається з прожектора, бімера, мембрани, форсунок і трубок. У задній частині - технічної камери розміщуються помпа, трансформатор та інші складники.
До переваг картрних фільтрів можна віднести маленькі габарити, легкість і монтажу. До недоліків — це необхідність частої заміни картр.
Встановлення на основі фільтра діатом. Ця категорія фільтрів, на основі діатомового наповнення (червоної осадової породи), вважається однією з найліпших за рівнем очищення, яка становить 1 мікрон. Такі системи можна використовувати як у малих приватних резервуарах, так і в об’ємних громадських басейнах. Діатомні агрегати складаються з корпусу, резервуара, кремнієвої землі та інших елементів. По - перше, вода надходить до пирога, в якому міститься діатомовий порошок та інші особливі елементи. Вони затримують усе забруднення й шкідливі мікроорганізми. Потім очищена вода повертається в чашу.
До переваг цього фільтра можна віднести легкість монтажу та з’ єднання, а також високу кількість очищення води. Кремнієва вода є сприятливою для омощення шкіри. До недоліків — висока вартість обслуговування