Бувають обставини, коли відкриті басейни на літо залишають у законсервованому стані. Як правило, у таких резервуарах знято обладнання та інші деталі, але залишається вода. У такому разі виникає питання, як забезпечити безпеку басейну без експлуатації і не допустити його перетворення на непривабливий елемент на ділянці.
Навіщо басейни консервують на зиму
Консервацію басейнів проводять при настанні холодів. Такого рішення вдаються з кількох причин:
- уникнути ушкоджень, яких може призвести замерзання води;
- зберегти резервуар максимально чистим до наступного сезону;
- заощадити сили та фінанси під час підготовки басейну до нового сезону.
Як правило, консервуючи басейн проводять повний демонтаж обладнання, а воду повністю не зливають. Фахівці рекомендують залишати чашу заповненою на 2/3. Якщо приймається рішення басейн на літо не запускати, за водою потрібно буде стежити. Зрозуміло, що при настанні тепла вона прогріватиметься і це призведе до погіршення її стану.
Без належного догляду вода може помутніти, у ній з'являться бактерії, пліснява, грибки та водорості. Оскільки купання в законсервованому басейні не передбачається, то шкоди для здоров'я людей така вода не несе, а ось до пошкодження чаші, її покриття та деяких елементів може призвести. Не принесе задоволення і вид невеликого болотя на ділянці.
Яких заходів варто вжити, щоб забезпечити збереження неексплуатованого басейну
Збереження басейну без експлуатації забезпечується насамперед підтриманням чистоти та безпеки води, що залишилася. Забезпечити їх допоможе спеціальна хімія для басейнів. Звичайно, в басейні, який тимчасово не використовується, хімії знадобиться значно менше. Проте, деякі препарати все ж таки знадобляться.
Отже, за рекомендаціями фахівців обов'язковим залишається регулярний контроль pH. Рівень кислотно-лужного балансу перевіряється за допомогою спеціальних тестерів. Показник pH у басейні, що не експлуатується, має становити від 7.0. до 7.6. Це дозволить ефективно використати хімію для басейну. Тому, якщо pH відповідає нормі, його потрібно регулювати. Зробити це можна за допомогою препаратів pH Плюс та pH Мінус.
Щоб зберегти басейн без експлуатації у належному стані, також не можна відмовлятися від проведення дезінфекції води. Для цього досить швидкорозчинного хлору. Він значно підвищує рівень вільного хлору та запобігає розвитку водоростей, грибків, патогенних мікроорганізмів. Якщо за консервації обладнання, зокрема. насоси були зняті, таблетований або гранульований шок-хлор розчиняють у будь-якій ємності відповідно до інструкції та вносять у воду по периметру басейну.
Окрім шок-хлору, під час простою фахівці радять вносити до басейну альгіцид. Пояснюється це тим, що у спекотний час водорості швидко адаптуються до хлору та виробляють стійкість до нього. Альгіцид, до складу якого входить спеціальна активна речовина, допоможе підтримати дію хлору та зупинить ріст водоростей на клітинному рівні.
Крім перерахованих вище препаратів, можна скористатися засобом AquaDoctor Альгіцид AC Mix. Цей препарат призначений для штучних водойм, у яких не купаються люди. Коштує він недорого і відноситься до швидкодіючих розчинних засобів. AquaDoctor Альгіцид AC Mix сприяє позбавленню від водоростей, спор і грибків, вірусів і бактерій, що містяться у воді.
Щоб забезпечити безпеку басейну без експлуатації вистачить буквально кілька якісних ефективних препаратів. При їх виборі необхідно врахувати розміри і глибину резервуара, а також інші параметри. Допомогти з підбором відповідної хімії будуть раді консультанти інтернет-магазину WTL.