Замислюючись про розміщення басейну на своїй ділянці, відразу треба думати про обладнання для нього. Спеціальне оснащення необхідне для забезпечення якісної водопідготовки, правильної та довготривалої експлуатації резервуара, а також для комфортного та безпечного відпочинку біля водоймища. Складаючи список необхідного обладнання басейну, до нього слід включити.
Насос для басейну
Цей агрегат є одним із ключових вузлів у басейні. Від нього залежать подача води, її циркуляція та фільтрація, дозування та розподіл хімії, нагрівання води, функціонування додаткового обладнання. Сучасний ринок пропонує чотири типи насосів. Вибір відповідної моделі в першу чергу залежить від призначення та завдання, яке покладається на агрегат. Насоси поділяються на:
- циркуляційні – забезпечують подачу, перекачування та фільтрацію води;
- теплові – призначені для зміни температури води у басейні, є моделі для підігріву та для охолодження води;
- дозуючі - відповідають за введення у воду спеціальної хімії, поділяються на мембранні, плунжерні та перисталічні помпи;
- напірні - використовуються для забезпечення додаткового обладнання, а саме: водоспадів, фонтанів, аквамасажерів, протиструмів і т.д.
Щоб насос працював довго та ефективно, при його виборі слід врахувати обсяг чаші, продуктивність самого насоса, електричний функціонал (фазність та напруга), умови монтажу та тип води у басейні (прісна чи морська).
Очищаючі фільтри
Ця частина устаткування відповідає за механічне очищення у системі водопідготовки, тобто. очищає воду від нерозчинних частинок. Без фільтру водопідготовка басейну неможлива. Залежно від басейну, частоти його використання, завантаженості, а також з фінансових можливостей, можна придбати один з чотирьох типів фільтрів.
- Піщаний. Є герметичною ємністю, в яку засипається спеціальний наповнювач. Як правило, це кварцовий пісок чи скло. Саме через наповнювач проходить вода, яка подається до бочки, а потім осідає на ньому.
- Мішковий. Такі фільтри використовуються в системах механічної очистки води навісного типу. Фільтруючим елементів такого пристрою є тканина. Для фільтрації передбачено спеціальні мішки, які потрібно регулярно міняти.
- Картриджний. Така система фільтрації працює на основі мембранного картриджа. Як правило, таке обладнання використовується у наземних збірних басейнах та встановлюється поруч із резервуаром.
- Діатомовий. Для очищення води в такій фільтрувальній установці використовується діатомова земля, що складається зі скелетної маси копалин. Це один з найдорожчих, але при цьому найефективніших фільтрів.
Пристрої для дезінфекції басейну
Це частина обладнання допомагає підтримувати чистоту та нормальний санітарно-гігієнічний стан басейну. Тільки таким пристроям під силу видалити мікроорганізми, які можуть викликати у людини проблеми зі здоров'ям. Для знезараження води використовуються:
- автоматичні дозуючі станції – використовують для вимірювання та дозування хімічних препаратів, що використовуються для водоочищення;
- електролізери – робота таких пристроїв, ґрунтується на електролізі, у процесі якого хлор виробляється із звичайної кухонної солі;
- озонатори – пристрої, що виробляють обробку води озоном, який є сильним окислювачем та ефективно бореться з грибками, вірусами та бактеріями;
- УФ-установки - встановлюються на певних ділянках водопроводу, для 100% результату їх рекомендують поєднувати з хімічними препаратами;
- безхлорні системи - обладнання, що знезаражує воду за допомогою активного кисню.
Що врахувати при виборі обладнання для басейну
Без урахування певних параметрів не можна визначити список обладнання для басейну. Щоб зрозуміти, яке обладнання необхідно, слід врахувати наступні моменти:
- обсяг, площу, конструкцію резервуара;
середню завантаженість басейну та інтенсивність його використання;
кліматичні умови, у яких експлуатується басейн;
спосіб та умови монтажу.