Чиста вода є однією з обов'язкових умов здорового та приємного відпочинку біля басейну. Забезпечити регулярне очищення води можна за допомогою надійного фільтра. Це обладнання відповідає не тільки за водне середовище, а й за тривалість терміну експлуатації резервуара, а також кількість хімії, що використовується для обслуговування басейну.
Принцип роботи фільтра
Головним завданням кожної фільтраційної установки є очищення води, що дає можливість підтримувати її чистоту та прозорість. Очищення здійснюється у кілька етапів, під час яких:
- брудна вода, проходить через точки збору та закачується насосом;
- потім вода подається у фільтрувальну установку та очищається від механічних та органічних частинок;
- очищена вода перенаправляється назад у резервуар.
Види сучасних фільтрів
Сучасні фільтрувальні системи здатні утримувати найдрібніші частинки сміття. Якість очищення води залежить від типу фільтра та його параметрів (потужність і швидкість). Процес фільтрації буде якіснішим, якщо швидкість фільтрації менша. Сучасний ринок пропонує три типи фільтрів для басейнів.
- Піщаний. Ця установка є досить великою ємністю з насосом. Як наповнювач у ній використовується подрібнений кварцовий пісок або скло. Бруд, проходячи через наповнювач, осідає на ньому, а очищена вода накопичується на дні бака і потім прямує назад у басейн. Пісочні установки є бюджетним варіантом, але дуже габаритними. Найкраще вони підходять для великих стаціонарних басейнів. Для надувних та невеликих резервуарів бажано вибрати фільтр іншого типу.
- Картриджний. Основою такої системи фільтрації є мембранний картридж. Він має компактні розміри та встановлюється поруч із резервуаром або закріплюється на борту. Сміття, яке накопичилося у воді, осідає на поверхні мембран картриджа. У міру зношування картридж необхідно міняти. Товщина фільтрації такої системи становить 20-30 мікрон. Зазвичай їх застосовують для фільтрації води у наземних збірних басейнах.
- Діатомовий. Це одна з найдорожчих, але найефективніших фільтрувальних установок. У процесі очищення вода проходить через діатомову землю, у складі якої є скелетна маса копалин. Ступінь діатомових фільтрів має прохідність до 2 мікронів, що дозволяє затримувати більшість суспензій та бактерій. Воду, яка проходить фільтрацію через фільтрувальну установку такого типу, ще називають кремнієвою. Вважається, що вона має омолоджуючий ефект, покращує стан волосся та нігтів, а також зміцнює імунітет. Виробники діатомових фільтрів стверджують, такі установки на 85% скорочують використання спеціальної хімії для дезінфекції басейнів. Як правило, такі фільтри використовують для приватних водойм.
Як підібрати фільтр для басейну
При підборі фільтра для басейну слід враховувати той факт, що незалежно від інтенсивності експлуатації басейну вода в ньому повинна проходити через фільтр два-три рази на добу. При покупці фільтраційної установки необхідно обов'язково врахувати обсяг резервуара, потужність насоса і продуктивність фільтра. Останній параметр повинен становити ¼ кубатури водоймища, а розраховують його, виходячи з формули: P=V*2,5/10. У ній Р – продуктивність установки, V-об'єм чаші на тис. літрів.
Система очищення – дуже важливий елемент басейну. Від неї залежить здоров'я, комфорт відпочиваючих, а також термін служби басейну. Вибираючи фільтрувальну установку, краще проконсультуватися з фахівцями. Вони допоможуть визначитися з оптимальною моделлю фільтра для басейну.