Для домашнього і комерційного басейну на першому місці гігієна і безпека, тому слизьке дно не тільки загрожує травмами і несе загрозу купався, але і свідчить про забруднення басейну, яке вже точно не приваблює проводити в ньому більше часу.
Якщо причиною слизького дна в басейні є не помилковий вибір плитки, варто всерйоз задуматися над процесом обслуговування водойми. Слизьке дно і наліт на стінках можуть утворитись навіть при постійній обробки чаші басейну, тому якщо така проблема виникла, потрібно більш ретельно розібратися у всіх етапах обслуговування і змінити звичні процедури або хімію для басейну.
Чому в басейні слизьке дно
Найчастіше причиною слизького дна в басейні стають водорості, точніше їх мікроскопічні спори, що потрапляють в чашу з дощем і вітром, одягом відпочиваючих і обладнанням для обслуговування басейну. Як би ви не намагалися уникнути занесення чужорідних речовин в басейн (ванночки перед входом, душі, ополіскування обладнання), попадання спор зелені в басейн неминуче. Навіть в закриті басейни спори проникають з вентиляцією і відвідувачами.
Основні ознаки появи спір водоростей і слизького дна в басейні:
- Плями на стінах і дні зеленого відтінку;
- Видима зеленувата пил і нитки у воді;
- Слизький край ватерлінії;
- Слиз біля кріплень сходів, решіток, стиків та інших важкодоступних для прибирання місць.
Слизьке дно – наслідок заселення басейну микрозеленью, яка любить теплу воду і багато сонячного світла. Погіршити ситуацію може недостатня фільтрація води (коли спостерігаються проблеми з енергопостачанням або власник басейну намагається заощадити, вимикаючи фільтр в басейні). Також причиною слизького дна може бути недостатнє або неправильне використання хімії для басейну (хлорного хімії і альгіцид).
Важно помнить, что победить водоросли и исключить скользкое дно в бассейне не просто. Они отличаются от других микроорганизмов более твердой оболочкой, которая не сразу поддается даже хлору. И все же лучшим вариантом от зелени в бассейне признан хлор, а как вспомогательное средство применяется альгицид (он всегда работает в комплексе с хлорным дезинфектором).
Что делать, если в бассейне скользкое дно и стены
- Прежде всего нужно механически отчистить бассейн от зелени, вымыв ее с помощью специальных щеток, ручного или робота-пылесоса. Особое внимание стоит уделить труднодоступным местам, щелям, швам.
- Далее необходимо выполнить шоковую дезинфекцию с помощью хлорсодержащих препаратов. Для шокирования бассейна у нас представлена жидкая и таблеточная химия от производителей AquaDoctor и Crystal Pool.
- Обработка альгицидами, разрушающими клеточную мембрану водорослей и пропускающими в их середину дезинфектанты. Для предотвращения развития органики и в виде средства борьбы с образовавшимися водорослями в бассейне рекомендуем альцигид AquaDoctor AC или альгицид AquaDoctor AC MIX. Эти препараты обладают комплексным действием, также уничтожают грибки и плесень.
- Важно наладить режим фильтрации воды. Для начала можно оставить работающим фильтр на 12-18 часов, а затем, чтобы исключить скользкое дно, установить график фильтрации в соответствии с объемом чаши бассейна, мощностью агрегата и рекомендациями его инструкции по эксплуатации.
- Даже если дно уже не скользкое и зелени не видно, а бассейн не эксплуатируется, не забывайте раз в неделю чистить дно и стенки бассейна, вовремя измерять уровень PH и добавлять необходимую химию для его обслуживания.