Багато власників заміських будинків і дач встановлюють на присадибній ділянці каркасний басейн, який може бути сезонним або всесезонним. В залежності від типу конструкції і матеріалів, кожен водойму по-різному готується до зими, а значить і процес відкриття басейну навесні буде відрізнятися.
Види і особливості весняної підготовки каркасних басейнів
Є два основних види каркасних басейнів:
- Листові складаються з каркаса (скріплених між собою металевих листів), на який закріплюється лайнер, а для опори стін застосовуються реберні листи.
- Стрижневі мають каркас з металевих або пластикових труб, на яких фіксується чаша з ПВХ матеріалу. Труби скріплюються між собою за допомогою спеціальних стійок і перемичок.
Каркасні всесезонні басейни, виконані з морозостійких матеріалів, зазвичай зимують на вулиці без зливу води. Для цього восени проводиться зимова консервація басейну. Процес розконсервації всесезонних басейнів необхідно проводити після повного танення льоду в чаші. Початок весняної підготовки водойми потрібно почати, коли припиняться нічні заморозки, і температура повітря буде стійко триматися на позначці 10°С. Не варто довго зволікати з підготовкою басейну, оскільки в більш теплу погоду у воді почнуть інтенсивно розростатися водорості і грибки, що тільки ускладнить процес її обробки.
Полегшені стрижневі басейни збираються на зиму. Їх можна встановити в будь-який момент, дотримуючись інструкції по збірці. Після наповнення чаші водою проводиться та ж водопідготовка, як у випадку зі всесезонним басейном.
Розконсервація всесезонних каркасних басейнів
Акуратно зніміть з басейну зимовий покриття, помийте його від забруднень і добре просушіть. Після цього накриття складається і відправляється на зберігання.
Дістаньте з води компенсатори і ретельно перевірте чашу, опорні елементи, місця з'єднань на предмет пошкоджень і при необхідності провести ремонт.
Якщо під час осінньої підготовки водойми до зимівлі чаша була ретельно очищена, вода оброблена відповідної хімією, а басейн накривався зимовим покриттям, воду з нього можна не зливати. Якщо чаша сильно забруднена, воду доведеться повністю злити. Для видалення забруднень використовуйте спеціальний засіб для очищення нальоту з чаші басейну. Препарат наноситься на забруднені ділянки на певний час, після чого розм'якшені плями легко видаляються за допомогою щітки або губки, а чаша ретельно промивається водою зі шланга 2-3 рази, а залишилася в чаші рідина видаляється вручну.
На наступному етапі потрібно перевірити використовуване обладнання (насос, фільтр, нагрівач) і електроживлення. Після цього обладнання підключається, басейн заповнюється водою і включається циркуляція. Весь об'єм води повинен пройти через фільтр кілька разів.
Обратите внимание, что если заливаемая в каркасный бассейн вода жесткая (имеет повышенное содержание металлов или соединений кальция), ее необходимо умягчить. В противном случае со временем на стенках и дне будет собираться ржавчина или известковый налет. Для удаления из воды солей кальция и магния можно использовать препарат Aquadoctor SM StopMineral, а средство против металлов в воде бассейна можно подобрать в линейке АкваДоктор или Кристал Пул.
Основная водоподготовка начинается с проверки и регулирования рН. Для эффективной работы дезинфицирующего средства, которое будет применяться на следующем этапе, рН должен быть доведен до показателя 7,2 с помощью соответствующего средства − рН Плюс или рН Минус.
Независимо от того, какую химию для регулярной дезинфекции воды вы используете обычно (хлорную или бесхлорную), при подготовке бассейна к сезону нужно провести суперхлорирование с помощью быстрорастворимого шок-хлора. Для шокирования бассейна проще всего использовать таблетки хлора. Их необходимо поместить в скиммерную корзину или плавающий дозатор, после чего включается циркуляция воды минимум на 12 часов.
По прошествии этого времени с помощью теста проверяется и регулируется уровень рН (норма составляет 7.2-7.4), а также уровень свободного хлора – он должен снизиться естественным путем до 1,5 промилле.
Чтобы в дальнейшем вода не цвела, после ударного хлорирования и возвращения в норму свободного хлора можно добавить альгицид – профилактическое средство против водорослей.
Последняя стадия водоподоготовки – добавление коагулянта. Этот препарат связывает мельчайшие частички в воде, вызывающие ее мутность. В результате появляется хлопьеобразный осадок, с которым легко справится фильтр.
После всех проведенных мероприятий каркасный бассейн готов к использованию. Если температура окружающей среды является удовлетворительной для плаванья, можно смело открывать купальный сезон.