Будь-які вуличні басейни, крім невеликих надувних і каркасних, які можна зібрати на зиму, консервуються на зиму. Відповідно, з настанням теплих днів басейн необхідно розконсервувати. Зібрані у цьому огляді поради допоможуть правильно підготуватися до розконсервації басейну після зими і самостійно підготувати його до нового купального сезону.
Час підготовки до басейну сезону
Заходи з розконсервації басейну слід почати, коли середньодобова температура повітря буде стійко триматися на рівні +100С. Не варто відкладати на потім, оскільки в більш теплі дні бейздействующие взимку спори водоростей і грибків починають інтенсивно рости, що значно ускладнить водопідготовку.
Оскільки заходи з весняної підготовки басейну можуть зайняти кілька днів, краще запланувати роботи на вихідні, в які за прогнозами не буде опадів.
Важливо: не починайте роботи до закінчення нічних заморозків, і поки в басейні не розтане лід.
Перш ніж підготуватися до розконсервації басейну, необхідно ще наприкінці зими перевірити наявну хімію і потрібні для прибирання аксесуари:
- гидропылесос;
- щітки та засоби для чищення чаші;
- телескопічна штанга;
- тестовий набір для перевірки хімічного балансу води;
- регулююча рН хімія;
- шок-хлор;
- коагулянт;
- засоби індивідуального захисту: хімічно стійки рукавички, респіратор, окуляри.
Обов'язково замініть будь-які хімікати з вичерпаним терміном придатності і ті, упаковка яких була пошкоджена.
Підготовчі роботи
Щоб підготуватися до розконсервації обріжте нависають над басейном гілки дерев, які згодом можуть кидати у воду листя. За допомогою м'якої щітки видаліть з зимового покриття зібрав за зиму сміття і ретельно очистіть від сміття безпосередньо прилеглу до басейну територію.
Зніміть з басейну зимовий покриття, промийте його за допомогою садового шланга (при необхідності можна використовувати миючий засіб), добре просушіть на повітрі і покладіть на зберігання.
Дістаньте з басейну компенсаційні поплавці.
Ретельно огляньте чашу басейну на предмет пошкоджень. Якщо на поверхні є сколи, тріщини або пошкоджено облицювання, потрібно провести необхідні ремонтні роботи.
Перевірте на наявність пошкоджень зняті на зиму елементи басейну (поручні, сходи, гірки, вбудовані в чашу прожектори), шланги і демонтоване обладнання (насос, фільтр, нагрівач). При необхідності замініть зношені деталі та ущільнювачі.
Перевірте рівень піску у фільтрі і додайте наповнювач, якщо це необхідно.
Встановіть додаткові елементи басейну, насос і фільтр. Зверніть увагу, що насос і фільтр не можна запускати, поки рівень води в басейні не буде доведений до середини скімера. Поки басейн заповнюється водою з допомогою садового шланга, перевірте правильність підключення і надійність з'єднань обладнання.
Після заповнення басейну включається насос і проводиться перевірка системи на витоку. За наявності витоків, вимкніть насос і усуньте їх. При відсутності витоків залиште насос працювати не менше 12 годин.
Очищення чаші басейну при розконсервації: потрібно зливати воду
Якщо підготовка чаші до зими була проведена правильно, і басейн був накритий зимовим покриттям, буде достатньо очистити стінки і дно з допомогою водного пилососа і спеціальних щіток без застосування хімії. При наявності забруднень в області ватерлінії для їх видалення можна використовувати беспенный двоетапний препарат AquaDoctor CW CleanWaterline. Після очищення чаші при необхідності промийте фільтр зворотним промиванням.
Якщо чаша виглядає сильно забрудненої, і чищення щітками не допомогла, воду доведеться злити. Для очищення поверхонь від всіх видів забруднень, включаючи іржу і вапняний наліт, можна використовувати комплексний препарат AquaDoctor MC MineralCleaner.
Водопідготовка при розконсервації басейну
Якщо заливається вода є жорсткою, на етапі циркуляції її потрібно умягчить. Засоби для пом'якшення води підбираються в залежності від того, чи спостерігається у воді підвищений вміст металів або солей кальцію.
Після повного циклу циркуляції проводиться перевірка рН. Пробу води необхідно брати при працюючому насосі і фільтрі на відстані щонайменше 20 см від стінок басейну і на глибині ліктя. Для наступного етапу рівень рН потрібно довести до показника 7.2 за допомогою відповідної хімії – рН Плюс або рН Мінус.
Чтобы подготовиться к расконсервации бассейна и качественно продезинфицировать воду после зимнего простоя проводится шоковое хлорирование воды. Удобней и проще всего использовать таблетки шок-хлора, которые можно подобрать в линейке AquaDoctor или Crystal Pool. После добавления таблеток циркуляционный насос должен работать 24 часа.
Если после шокирования вода выглядит непрозрачной, значит в ней есть мелкие взвеси − остатки обработанных хлором загрязнителей. Для устранения мутности используйте коагулянт. Этот препарат соберет взвеси в более крупные хлопья, которые сможет уловить фильтр. После такой процедуры необходимо повторно очистить фильтр методом обратной промывки. Осевшие на дно хлопья удаляются с помощью гидропылесоса.
Подробные инструкции по использованию описанных в статье препаратов вы найдете в описании товаров. Также можно обратиться к консультантам магазина WTL, которые помогут подготовиться к расконсервации бассейна, подобрать стартовый набор химии и инвентарь.