У чому різниця між сірчаною і соляною кислотою для басейну

Рівень pH води в басейні безпосередньо впливає на всі інші типи хімічного балансу у воді, ефективність використовуваної хімії і комфорт води для плавців. В ідеалі рН води в басейні повинна підтримуватися на рівні 7.2-7.4, однак ці показники можуть істотно змінюватися протягом тижня. Тому рН потрібно перевіряти не менше 2-3 разів на тиждень і вчасно коригувати показники з допомогою спеціальної хімії. Для зниження рН можна використовувати рідкі препарати на основі сірчаної і соляної кислоти. Але перед вибором хімії варто розібратися, чим відрізняються ці кислоти і як їх правильно застосовувати.
Як кислоти знижують рівень рН у басейні
Сірчана кислота являє собою окислений розчин діоксиду сірки і має формулу H2SO4.
Соляна кислота – це водний розчин хлороводню з формулою HCl. Також цю кислоту називають хлористоводневої або хлорводородной.
Коли рівень рН вище норми, вода в басейні стає лужною. При додаванні в басейн обидві кислоти збільшують кількість іонів водню у воді, які повільно вступають в реакцію з лужними компонентами (іони бікарбонату) і перетворюють їх на слабку вугільну кислоту (H2CO3), знижуючи тим самим лужність води і знижуючи рН води. Також в ході хімічної реакції кожна кислота виділяє у воду додатковий побічний продукт:
- соляна кислота – іони хлору;
- сірчана кислота – іони сульфатів.
Яку кислоту вибрати для обслуговування басейну: сірчану або соляну
Якщо в басейні використовується хлоргенератор, то сірчана кислота не підходить, оскільки вона буде викликати утворення на пластинах нальоту з кальцію і магнію. У басейнах, які не використовують хлоргенератор, можна застосовувати обидві кислоти.
Препарати для зниження рН на основі кислот представлені в лінійці бренду Aquadoctor:
- рН Мінус на основі соляної кислоти має концентрацію 14%;
- рН мінус на основі сірчаної кислоти – 35%.
Перевагою другого препарату є більш висока концентрація діючої речовини, тому хімія буде витрачатися більш ощадливо.
Для прикладу:
- щоб знизити показник рН на 0,1 за допомогою соляної кислоти, необхідно використовувати 15 мл засобу на кожен кубічний метр води;
- для зниження рН на 0,1 з допомогою сірчаної кислоти потрібно 10 мл препарату на кожен кубічний метр води.
При виборі засобу для зниження рН на основі сірчаної кислоти варто пам'ятати, що часто при використанні такої хімії у воді накопичуються сульфати (солі сірчаної кислоти). Самі по собі вони не небезпечні для організму, але коли сульфати з'єднуються з присутніми у воді іонами кальцію, що утворюється кристалічний осад. Тому якщо що заливається в басейн вода має підвищений вміст солей кальцію, необхідно відразу обробити воду з допомогою кошти, що знижує загальну кальцієву жорсткість, наприклад, Aquadoctor SM StopMineral.
Як правильно додавати в басейн кислоти
Независимо от того, какую кислоту вы решите использовать в своем бассейне, работа с жидкой химией требует аккуратности и соблюдения необходимых норм безопасности. При попадании на кожу любая кислота может вызвать сильные ожоги, также опасно вдыхание паров и их контакт со слизистыми глаз. Поэтому при работе с серной или соляной кислотой обязательно используйте плотные резиновые перчатки, очки и респиратор.
Необходимое количество химии нужно предварительно развести в отдельной емкости с водой (берите воду из водопровода, а не из бассейна), после чего раствор аккуратно вливается по периметру чаши. Чтобы средство для снижения рН равномерно распределилось по бассейну, после добавления химии фильтрующая система должна работать в течение часа.
Перед использованием бассейна обязательно проведите контрольную проверку рН и убедитесь, что он находится в норме. Если показатели рН все еще остаются высокими, процедуру необходимо повторить. Если вы добавили много серной или соляной кислоты, рН может стать ниже нормы. В этом случае для регулирования показателей потребуется другая химия – рН Плюс.